Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Safari Park míří k návštěvnickému rekordu, zatím přišlo 600 tisíc lidí

7. 10. 2023

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem míří k novému návštěvnickému rekordu. K dnešku do zoo přišlo 600 tisíc návštěvníků, zatímco v loňském rekordním roce zoo stejnou hranici překonala až 24. října. Vyplývá to z dat, které zoo zveřejnila. Loni návštěvnost vzrostla meziročně o 23 procent na dosud nejvyšších 669 432 lidí. Zoo patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech.

"V letošním roce jsme k významnému milníku 600 tisíc došli o dvacet dnů dříve. To je vynikající výsledek, zejména s přihlédnutím k ne zcela ideálnímu vývoji počasí v srpnu," uvedl ředitel zoo Přemysl Rabas. Rostoucí návštěvnost podle něj umožňuje zoo další rozvoj.

Návštěvníky letos láká nová expozice West Cape, která na ploše přes 1,5 hektaru představuje přírodu jihozápadní Afriky. Hlavní atrakcí komplexu za 140 milionů korun je loni otevřený pavilon tučňáků brýlových. Velký zájem mají návštěvníci o venkovní expozici Jezero hrochů. Zajímají se i o místa, na kterých se natáčí seriál Zoo televize Prima, například o správní budovu safari parku.


Návštěvník číslo 600 000: Barbora Pechová z Lázní Bělohrad s rodinou. Ředitel parku Přemysl Rabas a zpěvák Tomáš Klus ji předali poukaz do Safari kempu.

V pondělí safari park vstoupil do zimní sezony, kdy jsou zavřené areály safari, do nichž lze mezi volně žijící zvířata vjet auty. "K vidění ovšem zůstává naprostá většina zvířat v pěší části areálu. Patří mezi ně oblíbení tučňáci, všechny šelmy, žirafy, hrošíci, okapi, nosorožci i ptáci," uvedl mluvčí zoo Michal Šťastný. Základní vstupné pro dospělého nyní činí 220 korun proti 285 korunám v letní sezoně.

Návštěvnost by měla do konce roku ještě významně zvednout akce Týden duchů, která bude od 21. do 29. října. Sezonu zakončí tradiční akce Vánoční zoo od 16. prosince do 1. ledna.

ČTK
Foto: Helena Hubáčková/Safari Park Dvůr Králové nad Labem