Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Z dětské olympiády zbyly peníze, Trutnov dostane milion

25. 10. 2023

page.Name
Čtyři partnerská města zimní olympiády dětí a mládeže, která se uskutečnila v lednu v hradeckém kraji, si rozdělí 4,3 milionu korun. Jde o nevyčerpané finanční prostředky z pořádání akce. Dotaci pro Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Trutnov a Novou Paku schválili krajští zastupitelé.

Dotace půjde na podporu sportovních a volnočasových aktivit ve městech, která se organizačně vyplatí na pořádání lednové 20. Olympiády a mládeže (ODM) 2023 v Královéhradeckém kraji. Sportovní areály v Trutnově, Vrchlabí, Nové Pace a Špindlerově Mlýně významně reprezentovaly Královéhradecký kraj, a proto chceme těmto čtyřem městům poděkovat a podpořit sportování mládeže v těchto lokalitách,řekl hejtman Martin Červíček.

V Trutnově krajskou dotaci ve výši jeden milion korun využijí na modernizaci šaten ve východní tribuně zimního stadionu a vybavení sportovního zázemí v tělocvičně. Zařízení HC Trutnov využívá mládež, A-mužstvo i další subjekty. „Dalším krokem peněz z krajské dotace bude zajištění energetických úspor v podobě výměny zastaralého osvětlení v zázemí tribun a oken ve staré budově zimního stadionu,sdělila Martina Svatoňová z tiskového oddělení hejtmanství.

Ve Špindlerově Mlýně krajská dotace ve výši 800 tisíc korun pomůže s financováním výměny povrchu víceúčelového hřiště na sídlišti Bedřichov. Ve Vrchlabí dva miliony korun využijí na nákup rolby pro úpravu ledových ploch na zimním stadionu, kde se odehrály hokejové zápasy při dětských olympiádách v roce 2006 a 2023. V Novém Pace kraj přispěje 500 tisíci korunami na pořízení repasovaných strojů na úpravu lyžařských tratí a lyžařských běžeckých tratí se stopovačem.

Jubilejní 20. ročník ODM se zaznamenal v zimních střediscích Krkonoš. Lyžaři a snowboardisté ​​využili sjezdovky ve Špindlerově Mlýně, ve Vrchlabí závodili biatlonisté, zimní orientační běžci a běžkaři. Mladí hokejisté soutěží ve Vrchlabí a Trutnově a krasobruslaři v Nové Pace.

Pro mladé sportovce Královéhradeckého kraje byl tento ročník nejúspěšnější. Sportovci získali 31 medailí v celkovém pořadí krajů obsadili s 252 body poprvé zlatou příčku, a to před Moravskoslezským a Libereckým krajem, uvedli zástupci hejtmanství.

ČTK
Foto: Miloš Šálek