Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Africké dny ve dvorské zoo přilákaly desetitisíce návštěvníků

2. 8. 2023

Africké dny ve dvorské zoo přilákaly desetitisíce návštěvníků 0 snímků
Sedmidenní festival africké kultury v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku přilákal 41 000 návštěvníků. Akce nazvaná Africké dny začala probíhala ve dvorské zoo minulý týden. Součástí programu byly například škola bubnování, africká gastronomie nebo čtení afrických pohádek. Vstup na Africké dny byl tradičně v ceně vstupného do zoo.

Program Afrických dnů vyvrcholil o víkendu. „Po celý víkend bylo otevřené tradiční africké tržiště s rekordními dvaceti organizacemi, které obchodují s africkým zbožím nebo v Africe působí. Dorazili umělci, kuchaři a prodejci z Ghany, Konga, Keni, Jihoafrické republiky a Zimbabwe,“ uvedla Markéta Grúňová z dvorské zoo.

Kromě programu na pódiu amfiteátru procházeli po areálu hudebníci hrající na hudební nástroj mbira. „Jeho zvuk je používán při terapiích a nevadí ani zvířatům v zoo. Návštěvníci se také učili bubnovat na djembe, nechávali si z vlasů zaplétat copánky, naslouchali africkým pohádkám a ochutnávali gastronomické speciality subsaharské Afriky,“ přiblížila Grúňová.

Během letošních Afrických dnů nejvíce návštěvníků do dvorského safari parku dorazilo ve čtvrtek, a to 8300 lidí, o 1000 méně v úterý. Návštěvnicky silný byl i víkend, během kterého do zoo dorazilo 12 000 lidí.

Dvorská zoo, kterou vlastní Královéhradecký kraj, se zaměřuje na Afriku, známá je například úspěšným chovem afrických kopytníků či nosorožců. Loni návštěvnost zoo vzrostla meziročně o 23 procent na rekordních 669 432 lidí. Zoo je nejnavštěvovanějším turistickým cílem ne východě Čech.

Součástí zoo je také oblíbené safari, v němž lidé ve vozidlech jedou mezi volně žijícími zvířaty. Safari založil Josef Vágner, který byl ředitelem dvorské zoo v letech 1965 až 1983. Podle safari, které Vágner inicioval, začala dvorská zoo pro celou zahradu používat nový marketingový název Safari Park Dvůr Králové.

ČTK
Foto: Helena Hubáčková / Safari Park Dvůr Králové