Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Guláše z kotlíku. Jaký bude v Radvanicích nejvíc chutnat?

16. 8. 2023

page.Name
Soutěže ve vaření jsou populárním způsobem, jak lidé sdílejí svou vášeň pro gastronomii a soupeří v kulinářských dovednostech. Jedno takové setkání se uskuteční o víkendu v Radvanicích, kde půjde o to uvařit na otevřeném ohni co nejchutnější kotlíkový guláš. Do soutěže je přihlášeno 27 týmů.

Pro letošní čtvrtý ročník pořadatelé oznámili několik změn. Ta hlavní je v místě konání. Z původního prostranství u restaurace U Píšťalky se akce přesunula do areálu bývalé čističky důlních vod (u fotbalového hřiště). „Je tam větší prostor pro více týmů, součástí areálu bude také stanové a karavanové městečko a postavíme i profi podium, kde zahrají tři místní kapely,“ vysvětluje organizátor Tomáš Kašpar.

Vařit nad plameny se začne až v sobotu, nicméně víkendový program odstartuje už pátečním wellcome mejdanem s repro muzikou. Druhý den ráno v 9 hodin dojde na oficiální přihlášky týmů a od 10 hodin se začne kuchtit. Soutěžící pak budou mít pětihodinový limit na to, aby na ohni v kotlíku či různých nádobách připravili guláš podle jejich gusta. Od 15 hodin budou pořadatelé sčítat hlasy a vyhlášení výsledků včetně bohaté divácké tomboly, jejíž hlavní cenou je nový designový kotlík s příslušenstvím, nastane v 16 hodin.

Mezitím se už na pódiu objeví muzikanti. Kolem půl jedné přijede rozpálit obecenstvo trutnovská formace Patrola. Od tří vystoupí Mescalero a od půl sedmé večer se představí skupina Clark Band, která je takovým uskupením muzikantů z několika projektů. „Už od pátečního odpoledne až do nedělní odpoledne bude v areálu spoustu pochutin k jídlu i pití, další doprovodný program a soutěže, tak přijďte pobejt,“ zve Tomáš Kašpar do Radvanic.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Pixabay