Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Na Krkonošských pivních slavnostech si každý najdete to svoje

10. 8. 2023

page.Name
Léto, pivo, kapely, vrchlabské náměstí a samozřejmě Krakonoš. Tahle kombinace prostě baví! A už pořádně dlouho. Pětadvacet let. Krkonošské pivní slavnosti letos slaví čtvrtstoletí. Kdy? Už tuto sobotu! „Je krásný pocit, když vidíte plné náměstí spokojených návštěvníků,“ usmívá se pořadatel Petr Ticháček.

Jaké je to už čtvrtstoletí pořádat pivní slavnosti?
Krkonošské pivní slavnosti jsem převzal před jedenácti lety, to bych je musel pořádat od patnácti. (smích) Ale je pravdou, že jsem na původních pivkách vyrostl, a jsem rád, že mohu být pokračovatelem této jedinečné akce v regionu Krkonoš. Sice se za tu dobu dost věcí změnilo, ale i tak je krásný pocit, když vidíte plné náměstí spokojených návštěvníků.

Co se za těch 25 let změnilo a co zůstává stejné?
Především se změnila forma organizace akcí. Vše výrazně zdražilo. Během deseti let v naší republice vyrostla kupa nových pivovarů a je čím dál složitější poskládat kvalitní program, přivést vhodné pivovary, které se na jedné akci uživí, a do toho vyhovět čím dál náročnějšímu konzumentovi, který si může vybírat z nepřeberného množství jiných akcí. Takže obecně je to o dost náročnější… Na druhou stranu, jak už jsem zmínil, stejná zůstává ta úžasná atmosféra v centru Vrchlabí, když se dílo podaří.

Bude mezi letošními pivy nějaké speciální?
Tentokrát jsme pivní nabídku poskládali tak, aby si každý našel to své. Každé pivo je skvělé. Máme tu malé pivovary z Krkonoš, nováčky nebo zajeté značky a k tomu například experimentální pivovar z Plzně Proud.

Jak se povedlo poskládat letošní line-up kapel?
Konečně se nám po letech podařilo ukořistit úžasnou, energickou skupinu Trautenberk, která nás už několikrát doslova zvedla ze židlí. Uvidíme, jak si to na podiu rozdají s Krakonošem. (smích) Celý program odstartují legendární Buty, takže bude František nebo Krtek. Pro mladé je tu kapela UDG a pak lokální jistoty jako Jam and Bazar, Cémur Šámur, Barbarella a další.

Co všechno návštěvníky ještě na náměstí čeká?
Pro děti máme nachystaný klasický rodinný park plný zábavy a atrakcí. Poprvé ve Vrchlabí uspořádáme zápolení v obracení pivních tácků. Nebudou chybět pivní soutěže, Krakonoš a samozřejmě litry lahodného piva. 

Proč mají Pivky svou neopakovatelnou atmosféru?
Určitě je to tím, že to byla první akce svého druhu v České republice. Má to tradici, pivky navštěvují jak pravidelní návštěvníci, tak mladá krev. A samozřejmě výrazným dílem se na tom podílí ono magické místo samotného centra města.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš