Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na přechod v Královci přijeli farmáři s 35 traktory, dopravu neomezili

20. 3. 2024

page.Name
Na hraniční přechod do Polska v Královci dnes po půl jedenácté přijeli protestní jízdou zemědělci z Česka a Polska asi s 35 traktory a dalšími zemědělskými stroji. Dopravu na hraničním přechodu při hodinu trvající akci neomezili. Stroje zemědělci odstavili na parkovišti na polské straně hranice a na místě debatovali o problémech sektoru. Protesty proti evropské i národní agrární politice dnes čeští zemědělci uspořádali po celé republice.

„Shodli jsme se s Poláky na tom, že největšími problém jsou bezcelní dovozy, byrokracie, a regulace, která platí pro nás a bohužel neplatí pro ty, kteří k nám dovážejí,“ uvedl na hraničním přechodu přítomný prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Z české strany na přechod přijelo přibližně 25 traktorů, z Polska asi deset. Zemědělci také přijeli několika osobními auty. Na dopravu v místě dohlížela hlídka polské policie.

Po mítinku na hraničním přechodu se kolona složená z českých i polských traktorů vydala na průjezd polským pohraničním městem Lubawka. „Po průjezdu městem se české traktory oddělily a vydaly se na cestu domů. Jízda se odehrála bez problémů," pronesla ředitelka trutnovské okresní Agrární komory ČR Marcela Jezberová.

Podle informací z hradecké krajské Agrární komory se v celém kraji do protestních jízd dnes dopoledne zapojili zemědělci přibližně se 150 traktory a dalšími stroji.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek