Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na sjezdovkách v Krkonoších se nadále lyžuje

7. 3. 2024

page.Name
V Krkonoších nabízí lyžování hlavní střediska. Přestože nabídka se vlivem jarního počasí snižuje, lyžuje se stále na více než 40 kilometrech sjezdovek. Na hřebenech Krkonoš je přes metr sněhu. Horská služba ve čtvrtek vydala výstrahu před zledovatělým terénem na Sněžce a v okolí.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn se lyžuje na více než 20 kilometrech sjezdovek. „Na svazích leží 20 až 80 centimetrů sněhu. Jezdí veškeré stěžejní lanovky, a to na Hromovce, ve Svatém Petru, na Medvědíně a Horních Mísečkách. Mimo jiné jsou k nám překládány lyžařské kurzy, protože jsme jedno z posledních středisek, kde se dá lyžovat a podmínky jsou velmi dobré. Provoz střediska zajistíme minimálně do Velikonoc,“ uvedla mluvčí skiareálu Vendula Kalenská.

Od 18. března mohou návštěvníci střediska využít akci skipasy zdarma. „Ty získají při ubytování ve vybraných partnerských hotelech, jejich výčet lze najít na webu,“ dodala Kalenská.

V provozu je také SkiResort Černá hora – Pec pod Sněžkou. O víkendu se tam bude lyžovat na více než 20 kilometrech sjezdovek ve třech areálech, a to na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou a v Malé Úpě.

„V Malé Úpě je v provozu zkrácená sjezdovka Pomezky a dětský park s pojízdným kobercem. Na Černé hoře zůstává otevřeno téměř devět kilometrů sjezdovek. V Peci se lyžuje na 11 km a právě v Peci jsou zatím nejlepší podmínky. V provozu je tu 12 ze 14 přepravních zařízení,“ sdělila mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Mezi Černou horou a Pecí pod Sněžkou o víkendu bude k dispozici také lyžařský přejezd SkiTour. „Ve SkiResortu se lyžuje za ceny vedlejší sezony, kdy dětský skipas lze koupit on-line na skiresort.cz od 490 korun a dospělý od 800 korun,“ dodala Plchová.

Na hřebenech Krkonoš je podle horské služby 100 až 140 cm sněhu. V lavinových lokalitách nadále platí první, nejmírnější stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla ve čtvrtek na webu Horská služba Krkonoše.

(bog, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: FB Skiresort Černá hora – Pec