Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

V Krkonoších se lyžuje ve Špindlu, Peci a na Černé hoře

22. 3. 2024

page.Name
V Krkonoších se nadále lyžuje ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou a na Černé hoře u Janských Lázní. Celkem střediska lyžařům nabízejí asi 13 kilometrů sjezdových tratí s deseti až šedesáti centimetry sněhu. Noční mrazy posledních dní zpomalily odtávání sněhu a zejména po ránu je lyžování kvalitní. Provoz by střediska chtěla udržet až do Velikonoc. Na hřebenech Krkonoš leží 90 až 120 centimetrů sněhu.

Ve Špindlerově Mlýně jsou v provozu čtyři sjezdovky na Horních Mísečkách a v horní části Medvědína, celkem mají zhruba čtyři kilometry. „Na sjezdovkách leží deset až 50 centimetrů sněhu, více sněhu leží v horních partiích. Podmínky k lyžování jsou stále velmi dobré. Nejlepší lyžování je na dvou sjezdovkách v horní části Medvědína,“ uvedla mluvčí špindlerovského skiareálu Vendula Kalenská.

Lyžaři se ke sjezdovkám dostanou buď lanovkou ze Špindlerova Mlýna na Medvědín nebo autem na parkoviště na Horních Mísečkách. Provozní dobu Špindlerovští upravili, lyžuje se již od 08:00. Konec lyžování je v 15:00.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec mají lyžaři k dispozici přes devět kilometrů sjezdovek. „Nejlepší podmínky jsou v Peci pod Sněžkou, kde je aktuálně otevřeno víc než sedm kilometrů sjezdovek, na kterých je od 20 do 60 centimetrů sněhu. Lyžuje se na Javoru 1, Hnědém vrchu, Zahrádkách i v Javořáku. V provozu je také dětská sjezdovka U lesa,“ řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Na Černé hoře jsou nyní otevřené sjezdovky v horní části. Jde o víc než dva kilometry tratí u vleků Anděl a Sporty. „Na vrcholu Černé hory bychom rádi na víkend upravili běžecké tratě,“ uvedla Plchová. Provoz areálů SkiResortu zůstává od 08:30 do 16:00.

ČTK
Foto: Facebook Skiresort Černá hora - Pec