Sobota

15. června 2024

Nyní

11°

Zítra

14°

Svátek má

Léto v Malé Úpě, v srdci Krkonoš!

6. 6. 2024 Komerční sdělení

page.Name
Malá Úpa, malebná obec v Krkonošském národním parku, přitahuje turisty z dalekého okolí svou jedinečnou přírodou, ohromujícími výhledy, krásnými turistickými cestami, tradiční zástavbou a nezaměnitelnou krkonošskou kuchyní. Pokud hledáte místo, kde se můžete naplno nadechnout čerstvého horského vzduchu a užít si pohostinnost Krkonoš, Malá Úpa je tím pravým místem.

Než se pustíte do čtení celého článku, mějte na paměti jedno varování: návštěva Malé Úpy může být návyková. Ale nebojte se, je to velmi příjemná závislost.

Malá Úpa: Brána ke Sněžce a cyklostezkám

Zajímá vás, odkud je nejlepší trasa na Sněžku? Kde začínají ty nejkrásnější cyklostezky? Kde můžete zdolat několik tisícovek a užívat si nádherné výhledy do polského údolí? Kde se nachází vesnička s tradiční zástavbou a skvělou kuchyní? A kde mají ty nejlepší palačinky v celých Krkonoších? Vítejte v Malé Úpě, v srdci Krkonoš!

Pohodlně a jednoduše

Do Malé Úpy se dostanete snadno autem, ale nemusíte se trápit parkováním a dopravou. Autobusové linky vás dovezou až do nadmořské výšky 1050 metrů. Navíc Krkonošemi krouží několik cyklobusů, které usnadňují výlety i méně zdatným cyklistům.

Centrum Hořec: Ideální start

Někteří pamětníci si mohou pamatovat Horský hotel Hořec. Není divu, byl tu s námi velmi dlouho. Společně se svojí ségrou Družbou” zdobily Horní Malou Úpu snad odjakživa. Z Družby se stal Pivovar Trautenberk a po krátké pauze a přemýšlení i Horský hotel Hořec našel své nové uplatnění.

Samozřejmě pamětníci ocení, že změna vzhledu obou budov je spíše minimální, tak aby nenarušila ráz obce a radost z obnovy měli všichni.

Hořec sloužil vždy lidem, ať už se jednalo o ubytovací kapacity nebo restauraci. Dnešní Hořec také slouží a slouží všem, co navštíví Malou Úpu. V Centru Hořec můžete najít novou maloúpskou kavárnu. Kavárnu, kde můžete stoupat po vrcholcích Krkonoš s kávou v ruce po vrstevnicích, obchod se suvenýry a místními výrobky, půjčovnu elektrokol a v zimě lyžařského vybavení. Co ale může být pro některé překvapením - je kinosál. Multifunkční kinosál, kde probíhá pravidelné filmové promítání pro malé i velké, divadelní a kouzelnické představení nebo koncerty. Kinosál lze pronajímat i komerčně na příklad pro firemní setkání a prezentace.

TIP na hodně dobrý start

Už jste se jistě rozhodli pro výlet po Malé Úpě, hledáte v IDOSu svůj autobusový spoj a lámete si hlavu, kde začít. Jaký bude nejvhodnější start pro vaše dobrodružství.

Vše zastavte, my to už vyzkoušeli. Prosím Vás, nejlepší bude vyrazit plni energie a naladění.

První zastávka by proto měla být v maloúpské kavárně v Centru Hořec.

A proč?

Protože:

  • Lahodná káva voní až na zastávku, která je hned vedle Centra Hořec - zabloudit se nedá. Pokud by vás zradil zrak i čich, doprava by vás to pak táhlo stejně samo. Funguje jako magnet, magnet na pohodu, rozjímání a pro všechny, kteří neodolají dobré kávě.
  • Široko daleko, přes Sněžku až dozadu, na polskou stranu – nikde vám nepřipraví tak výborné palačinky. Palačinky, které si můžete připravit přesně podle svých chutí a představ, slané i sladké varianty, s bezlaktózovým či bezlepkovým těstem. Když to přeženeme, navštívíte palačinkové království. A pak si nedejte, že jo?!
  • Interiér kavárny vás naláká na putování po Malé Úpě a navodí atmošku, která nikde jinde není.

Kam vyrazit?

Ať už pěšky nebo na kole, Malá Úpa nabízí spoustu nádherných míst k prozkoumání. Můžete si zdola od deseti Tisícovek kolem Malé Úpy, vystoupat na Sněžku, projít se po Pohádkové stezce po stopách Krkonošských pohádek nebo vyzkoušet své síly na Maloúpském pasu alias Pomezním sedle, kde můžete měřit své síly s ostatními cyklisty v aplikaci Strava.

V Centru Hořec v Malé Úpě je možnost půjčit si elektrokola zn. Specializované . V půjčovně je k dispozici 9 e-kol pro dospělé a 2 e-kola pro děti (7-13 let). Elektrokola je nutné si rezervovat dopředu na tel. +420 499 111 024. Zdolání vrcholků Krkonoš může mít tak jiný náboj.

Soutěž: Vyjeď na Pomezní sedlo a vyhraj!

Pro milovníky cyklistiky jsme připravili nabídku. Vyjeďte si na kole na Maloúpské passo alias Pomezní sedlo do nadmořské výšky 1050 metrů a vyhrajte parádní ceny!

Pro zařazení do soutěže je potřeba vyjet na kole na Pomezní sedlo k bývalé celnici, která nyní slouží jako Obecní úřad. Před úřadem se nachází cedule s označením Pomezního sedla a nadmořské výšky. Vyfotografujte se u této cedule a sdílejte fotografii na naší facebookové stránce .

Slosování závodníků proběhne pomocí nezávislé aplikace a vyhlášení vítězů se uskuteční 30. září 2024.

Vyhrát můžete celodenní skipasy, útratu v Kavárně v Centru Hořec a další hodnotné ceny. Více najdete na našem webu www.skimu.cz .

Těšíme se na vaše cyklistické fotografie a přejeme vám hodně štěstí v soutěži !

Cíl je cesta

Kam vás nohy zavedou, záleží jen na vás. Malá Úpa je místem, kde každá cesta stojí za to. Podělte se s námi o své zážitky a užijte si krásy Krkonoš naplno!

Podrobné tipy na výlet pro pěší i cyklisty vč. programu kinosálu najdete na našem webu www.skimu.cz .

Práce v Malé Úpě

Kombinace dokonalé přírody, skvělého prostředí a práce u nás není překážkou. Do našeho týmu hledáme parťáky na stálo i na výpomoc. Aktuálně máme volná místa v Kavárně v Centru Hořec av provozu ubytovacích zařízení, kde hledáme brigádníky a vedoucího provozu. Bližší informace naleznete na www.skimu.cz