Pondělí

22. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Svatoanenské slavnosti bez bariér, výtěžek půjde na pomoc nemocným

16. 6. 2024

page.Name
V Domově svatého Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem bude 27. července 23. ročník Svatoanenských slavností bez bariér. Výtěžek z akce použijí organizátoři k zakoupení rehabilitačního přístroje SIS, který lidem s roztroušenou sklerózou pomůže od bolesti. Akce bude v areálu zařízení v Žirči, kulturní program se odehraje na čtyřech scénách.

„Svatoanenské slavnosti zahájí Mše svatá v 10:00. Odpolední část programu je určena rodinám s dětmi. Oblíbená benefiční akce bourá bariéry mezi světem zdravých a hendikepovaných,“ uvedla mluvčí domova Lenka Šlezingrová.

Domov sv. Josefa v Žirči provozuje Oblastní charita Červený Kostelec a je jediným zařízením v zemi zaměřeným na poskytování péče lidem nemocným roztroušenou sklerózou v pokročilém stadiu nemoci. Kombinuje pobytové služby s rehabilitacemi s pomocí nemocným u nich doma.

Na programu festivalu je také řemeslný jarmark, vystoupení tria kolem rockera Michala Prokopa a akci zakončí Václav Uhlíř varhaním koncertem a hrou na zvonkohru.

„Výtěžek z benefiční akce použijeme k nákupu přístroje SIS, mezi jehož hlavní léčebné účinky jsou například úleva od bolesti, svalová relaxace, svalová stimulace a kloubní mobilizace," dodala Šlezingrová. Více informací je na webu.

V areálu Domova sv. Josefa v Žirči začátkem května zahájil provoz nový objekt odlehčovací služby Dům svatého Františka. V novém třípodlažním objektu za 96 milionů korun vznikly první "chytré byty" v Česku pro vážně nemocné s roztroušenou sklerózou. Cílem je klienty inspirovat a pomoci jim co nejdéle žít doma.

ČTK
Foto: Jan Bartoš