Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

V Batňovicích rozhodli v referendu o prodeji restaurace U Bulánka

10. 6. 2024

page.Name
Obyvatelé obce Batňovice souhlasili v místním referendu s prodejem objektu restaurace U Bulánka nynějšímu nájemci. Výsledky hlasování, které se v obci konalo v pátek a sobotu, jsou platné a závazné. Pro bylo 261 z 638 oprávněných voličů, což představuje 40,91 procenta z celkového počtu a 72,90 z těch, kteří se hlasování zúčastnili. Výsledky obec zveřejnila na svém webu.

Lidé odpovídali na otázku: Souhlasíte s tím, aby obec Batňovice pokračovala v krocích vedoucích k prodeji restaurace U Bulánka zájemci Petru Zachovi, který je dlouholetým provozovatelem této restaurace? Zach požádal o odkoupení loni s tím, že by chtěl do objektu významně investovat. O koupi v minulosti žádal obec několikrát, ale vždy neúspěšně. Restauraci s kapacitou 60 míst má od obce v nájmu 30 let a za tu dobu v ní udělal řadu investic.

Hospoda je v objektu ze 70. let minulého století, stojí u hlavní silnice I/14 mezi Náchodem a Trutnovem. V zrcadlově opačné polovině objektu sídlí obecní úřad, obě části jsou stavebně i katastrálně oddělené.

Podle starosty Petra Horáka nemělo zastupitelstvo na prodej jednotný názor, proto se rozhodlo vypsat referendum. Možnost, že by obec sama hradila rekonstrukci hospody v rozsahu a kvalitě podle představ nájemce, označil za nehospodárnou. Cena při případném prodeji by podle něj vycházela ze znaleckého posudku a zohledňovala by dosavadní zhodnocení objektu nájemcem.

ČTK
Foto: Facebook Restaurace U Bulánka