Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

V Krkonoších napadlo několik centimetrů sněhu, na Sněžce minus šest stupňů

17. 4. 2024

page.Name
V nejvyšších českých horách Krkonoších v noci na dnešek napadlo několik centimetrů sněhu. Teploty klesly pod nulu. Na Sněžce bylo dnes ráno minus šest stupňů Celsia. Na hřebenové Luční boudě ve výšce 1415 metrů nad mořem napadly čtyři centimetry sněhu. Vyplývá to z informací Horské služby Krkonoše a meteorologů. Ochlazení přišlo do hor po předchozích velmi teplých dnech.

Na počátku minulého týdne v Krkonoších padaly teplotní rekordy. Například 8. dubna na hřebenové Labské boudě naměřili rekordních 15,3 stupně Celsia. V Peci pod Sněžkou bylo v ten den rekordních 21,3 stupně. Dnes ráno bylo v Peci pod Sněžkou minus 0,7 stupně. Sníh v noci na dnešek pokryl i svahy nad Pecí pod Sněžkou, Špindlerovým Mlýnem nebo horní partie Černé hory u Janských Lázní. Na Sněžce dnes ráno vál vítr o rychlosti přes 50 kilometrů v hodině.

Vzhledem k tomu byla pocitová teplota na Sněžce kolem minus 14 stupňů, vyplývá z údajů měřicí stanice Poštovny Anežka na vrcholu Sněžky. Na hřebenech byla ráno silná mlha. Přes den se podle meteorologů na horách čekají sněhové přeháňky. K večeru by mělo srážek i oblačnosti ubývat. Teploty by se měly přes den v Krkonoších pohybovat od jednoho do čtyř stupňů.

(ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Facebook KRNAP