Středa

22. května 2024

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Legendární pochod Babička láká účastníky na start 47. ročníku

9. 5. 2024

page.Name
V sobotu odstartuje ve Velkých Svatoňovicích již 47. ročník legendárního turistického pochod a cyklojízdy Babička, který vede krajem Boženy Němcové a Aloise Jiráska. V loňském roce díky deštivému počasí na trasu vyrazilo „jen“ 463 lidí, většinou se však po trati pohybuje více než tisícovka účastníků.

Start je na hřišti „Na Puškvorci“ v 7 hodin ráno.  Na dětskou trasu, kde na děti čekají pohádková zastavení, stačí přijít až v 8 hodin. Jejich trasa vede okolím Velkých Svatoňovic a ujdete asi pět kilometrů.

Pěší turisté si pak mohou vybrat trasu buď dlouhou 25 kilometrů s cílem u muzea v České Skalici, nebo se rozhodnou pro dvojnásobnou distanci, a to že se od muzea vydají zpět na místo, odkud ráno vyšli.

Ti, co plánují vyrazit na kole, někdo třeba na elektrokolo, má na výběr trasy – 30 km (s cílem u Muzea v České Skalici),  50 km (cesta zpět na start) , 70 km (také s cílem ve Velkých Svatoňovicích) nebo pro zdatnější cyklisty je připravena trasa 70 km přes Jestřebí hory a Českou Skalici zpět na start.

U Slatinského mostu je zajištěno občerstvení a odpočinek bude zpříjemňovat country kapela Tendr. Malé občerstvení bude i v České Skalici, doplnit kalorie bude samozřejmě možné také ve Velkých Svatoňovicích.

„Cestu budete moci zahájit na startu ‚Koňským taxi‘ a tradičně vás také zvážíme na startu a v cíli, abyste věděli, kolik jste toho vychodili,“ říká za pořadatele Lída Špetlová z TJ Sokol Velké Svatoňovice. Na památku této krásné akce a svojí zdatnosti také každý v cíli obdrží diplom. Více informaci na www.babicka-dp.cz nebo tel. 776 012 531.

(bog, tz-lšp)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv pochodu