Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Kraj vypíše po Stanislavově rezignaci soutěž na nového ředitele domova

4. 1. 2024

page.Name
Královéhradecký kraj vypíše výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku Domova sociální péče Tmavý Důl. Rada kraje ve čtvrtek na svém mimořádném jednání přijala rezignaci dosavadního ředitele Antonína Stanislava, který ji oznámil ve středu.

Náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka Antonín Stanislav (oba ODS) rezignuje na funkci ředitele po slovech hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka a poté, co server Seznam Zprávy zveřejnil sérii zpráv kritických vůči Stanislavovi.

Hejtman v úterý 2. ledna informoval Stanislava o tom, že pokud v nejbližším období neukončí svoje působení na ministerstvu spravedlnosti, bez ohledu na výsledky auditu v domově sociální péče navrhne jeho odvolání z pozice ředitele ve zmíněném domově. Stanislav ve středu 3. ledna oznámil, že se rozhodl z časových a rodinných důvodů požádat hejtmana ke dni 31. ledna 2024 o uvolnění z funkce ředitele.

Server Seznam Zprávy mimo jiné uvedl, že jako ředitel v Tmavém Dole Stanislav „porcoval zakázky“, které zadával firmám sponzorujícím ODS či svému zástupci. Vedení kraje nařídilo audit domova, který ještě neskončil. Stanislav obvinění odmítá, uvedl, že je účelové a má pošpinit jeho jméno. Seznam Zprávy také napsaly, že dělat ředitele domova dojížděl Stanislav z pražského ministerstva dvakrát týdně, funkci v sociálním zařízení vykonává bez nároku na plat a vozil ho tam ministerský řidič. Hejtman Královéhradeckého kraje Červíček už ve středu Stanislavovo rozhodnutí rezignovat přivítal. 

„Na svůj post ředitele krajského zařízení Antonín Stanislav rezignuje na základě vlastního rozhodnutí ke 31. lednu 2024. Rada kraje pověřila náměstkyni hejtmana Martinu Berdychovou (Východočeši), aby zajistila vypsání výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku a zároveň navrhla kompetentní osobu, která zajistí chod zařízení v mezidobí výběrového řízení," uvedl mluvčí hejtmanství Dan Lechmann.

„Pod mým vedením více jak sedm let se z krajského zařízení stalo jedno z nejlepších zařízení v Královéhradeckém kraji a kategoricky odmítám kritiku ve směru vedení organizace,“ uvedl na sociální síti X Stanislav. Napsal také mimo jiné, že některé kroky mohl učinit „pod neustálým tlakem špatně“. „Ale zásadně odmítám takto rozsáhlé poškozování mého jména,“ dodal.

ČTK
Foto: Facebook Domov sociální péče Temný Důl