Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Některé půjčovny lyží před prázdninami posilují kapacitu

3. 2. 2024

page.Name
Některé půjčovny lyžařského vybavení v Královéhradeckém kraji před jarními prázdninami navyšují kapacitu a posilují personál. Zájem je zhruba stejný či mírně vyšší, než byl v předchozích letech. Mezi výpůjčkami převažují sjezdové sety a běžky. V horských střediscích jsou dlouhodobé výpůjčky na celou sezonu okrajovou záležitostí, vyplynulo z ankety ČTK. V pondělí začínají jarní prázdniny, termíny se liší podle okresů. Jarní prázdniny, které trvají vždy týden, skončí 17. března.

Půjčovny v největším krkonošském lyžařském středisku Špindlerů Mlýn očekávají v únoru nárůst zájmu. „Vytíženost v prosinci a lednu je poměrně vysoká, na únor očekáváme jako každoročně velmi vysokou vytíženost. Zájem ve srovnání s ostatními roky je aktuálně vyšší. Nejvíce se půjčují lyžařské a snowboardové vybavení. Nejsme zaměřeni příliš na běžkové nebo skialpové klienty, je to dáno charakterem střediska a lokalitou,“ uvedla mluvčí špindlerovského skiareálu Vendula Kalenská. 

Před jarními prázdninami půjčovny špindlerovského skiareálu posilují kapacitu. „Včetně většího počtu personálu, aby bylo dostatek vybavení pro všechny zájemce,“ sdělila Kalenská. Podle ní se půjčovny skiareálu nezaměřují na dlouhodobé výpůjčky i vzhledem k tomu, že jsou přímo pod svahem. „Obecně lze říci, že se výpůjčky, respektive jejich doba dlouhodobě zkracují a v tuto chvíli je průměrná doba výpůjčky 2,5 dne, v minulých letech to bylo čtyři až pět dnů,“ dodala Kalenská.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn se lyžuje téměř na 30 kilometrech sjezdovek, denně funguje večerní lyžování a další služby. V provozu je celý areál, na sjezdovkách leží 70 až 120 centimetrů sněhu. Podmínky jsou dobré.

SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou má půjčovny ve všech areálech pod sjezdovkami, jde o šest půjčoven. „Nejvíce se půjčuje vybavení pro sjezdové lyžování. Lidé častěji než dříve nenechávají rezervaci vybavení na poslední chvíli, ale objednávají si je dopředu on-line, například při nákupu skipasu. Mezi výpůjčkami jsme zaznamenali také větší zájem o skialpové sety, zejména proto, že v naší nabídce jsou i juniorské skialpové sety, a tak lidé půjčovnu využívají pro rodinné výlety,“ řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Také v půjčovnách SkiResortu převažují jednodenní, týdenní nebo víkendové výpůjčky. „Dlouhodobé výpůjčky na sezonu jsou spíše okrajovou záležitostí, což odpovídá umístění přímo pod sjezdovkami,“ uvedla Plchová.

Ve SkiResortu je cena za dospělý set pro sjezdové lyžování od 330 korun na den, tato cena platí při sedmidenní výpůjčce, až do 440 korun, přičemž tato cena platí při jednodenní výpůjčce objednané on-line. Cena za běžecký set při rezervaci on-line vyjde na částku od 300 korun na den do 350 korun. Cena za skialpový set při rezervaci on-line je od 448 korun na den do 891 korun na den.

V šesti střediscích mají lyžaři k dispozici 46 kilometrů sjezdovek s 50 až 140 centimetry sněhu. Běžkaři mohou vyrazit na 90 kilometrů dlouhé upravené trasy okolo Černé a Světlé hory, nad Pecí pod Sněžkou až k Černému Dolu a ve Velké i Malé Úpě.

ČTK
Foto: Facebook Skiareál Špindlerův Mlýn a SkiResort Černá hora - Pec