Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pohyb by měl být nedílnou součástí našeho života

20. 2. 2024 Komerční sdělení

page.Name
Uprostřed příprav akce pro rodiny s dětmi, kterou plánuje Vojenská zdravotní pojišťovna v sobotu 24. února v lyžařském areálu v Horní Malé Úpě, jsme vytáhli na krátké povídání jejího regionálního ředitele Martina Sýkoru.

Jak napovídá nadpis, prevenci jako pojišťovna podporujete. Co si pod tím mám představit?
Prevenci vnímáme jako důležitý faktor, který ovlivňuje stav člověka a samozřejmě i finanční náklady, které vznikají při následných zdravotních problémech. A naše data nám říkají, že lidé, kteří se o sebe starají, absolvují pravidelné kontroly a screeningové programy, odhalí případný problém velmi často v rané fázi, kdy je léčba nejúčinnější a ekonomicky efektivní. Proto jsme spustili program Zdravý pojištěnec, která má za cíl odměňovat klienty, kteří se právě takto chovají.

A jak s tím souvisí vaše připravovaná akce?
Zdravý pojištěnec je nejen ten, který dochází na pravidelné prohlídky, ale i ten, který má zdravý životní styl. Pohybové aktivity vnímáme jako skvělou prevenci, v dostatečné míře by měly být součástí života každého z nás. Proto chceme přitáhnout rodiny s dětmi na akci, kde si zalyžují, zažijí zábavu a třeba i něco vyhrají.

Čtenáře bude určitě zajímat co.
Kromě cen, které máme připraveny pro děti do soutěží, to jsou třeba skipasy zdarma nebo ceny od našich dalších partnerů. Vše se návštěvníci dozvědí u našeho stánku. Můžu slíbit, že se rozhodně nebudou nudit, stačí, když dorazí.Pro svoji akci jste si vybrali poslední únorovou sobotu a ne úplně velký areál na „Pomezkách“. Proč ne třeba nedalekou Pec pod Sněžkou?
Chtěli jsme místo, které má svoje „kouzlo“ a není obrovské. Areál SKIMU na Pomezkách nabízí aktivity rodinám s dětmi, je tam dobrá dostupnost i parkování. Své si tam najdou jak dobří lyžaři, tak i začátečníci. Zároveň jsme velmi rychle našli společnou řeč se zástupci areálu i penzionem Hradečanka, který nám poskytl zázemí a ceny do soutěže. Termín jsme zvolili záměrně, končí jarní prázdniny všem Hradečákům. Věřím, že si užijí konec prázdnin s námi.

Otázka na závěr: Vojenská zdravotní pojišťovna je na trhu již dlouho, liší se v něčem od ostatních?
Letos začínáme čtvrtou dekádu, takže zkušeností máme dost a dost. Jsme pojišťovna se stabilním kmenem pojištěnců, nepatříme k těm největším, a proto si zakládáme na kvalitním servisu, který nabízíme našim klientům. Komunikaci s klientem vnímáme jako klíčovou a že jsme v ní úspěšní, dokládá ocenění v každoroční anketě Zdravotní pojišťovna roku. Loni jsme zvítězili v nejdůležitější kategorii „Pojištěnci“ a získali stříbro v kategorii „Online komunikace“. Pokud bych chtěl vypíchnout náš východočeský region, věřím, že se lišíme především osobním přístupem. Snažím se být hodně v terénu, komunikuji s velkými i středními zaměstnavateli, snažíme se nabízet různé formy spolupráce, chceme být lidem blíž, být vidět. Třeba jako tady při akci v Horní Malé Úpě.

www.vozp.cz