Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V hlavních střediscích Krkonoš byly o víkendu tisíce lyžařů

28. 2. 2024

page.Name
V hlavních lyžařských střediscích Krkonoš o víkendu za příznivého počasí a dobrých sněhových podmínek lyžovaly tisíce lidí. V sobotu i svítilo slunce. Menší níže položené areály naopak končí nebo omezují provoz. V Krkonoších leží na hřebenech 130 až 160 centimetrů sněhu. V nižších polohách sníh zůstává jen na uměle zasněžovaných svazích.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn o víkendu lyžovalo okolo 10 000 lidí. Otevřené byly téměř všechny sjezdovky o celkové délce přes 28 kilometrů. „Po oba dny přes noc mrzlo. Na návštěvníky čekaly velmi dobré podmínky, které podpořilo i vydařené počasí přes den. Na sjezdovkách máme stále v průměru okolo půl metru sněhu a v provozu většinu areálu,“ uvedla mluvčí špindlerovského skiareálu Vendula Kalenská.

Návštěvu přes 10 000 lidí zaznamenala o víkendu i střediska SkiResortu Černá hora – Pec pod Sněžkou. „Nejlepší lyžařské podmínky zůstávají v Peci pod Sněžkou, na Černé hoře a na Malé Úpě, což jsou výše položené areály,“ řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová. I s Velkou Úpou nabídnou od pondělí dohromady přes 30 kilometrů sjezdovek s 30 až 100 centimetry sněhu. Otevřený zůstává i přejezd na lyžích a rolbami z Černé hory do Pece pod Sněžkou.

Od pondělí ve SkiResortu již nejedou níže položená střediska Černý Důl a Svoboda nad Úpou, zajíždět do nich nebudou ani skibusové linky. Omezený provoz bude ve Velké Úpě, kde bude otevřená sjezdovka Modřín a dětská sjezdovka Sagasserovy boudy. Sjezdovka Portášky bude mimo provoz. Páteřní skibusové linky mezi Janskými Lázněmi a Pecí pod Sněžkou budou dál v provozu.

Mimo provoz jsou v Krkonoších menší střediska Strážné, Kněžický vrch u Vrchlabí, Luisino údolí – Dolní Dvůr a Žacléř - Prkenný Důl. Nelyžuje se ani v areálu Petříkovic. Mimo provoz je i běžecký areál Vejsplachy ve Vrchlabí.

(bog, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Skiareál Špindlerův Mlýn