Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Obchodní centrum u soudu se letos stavět nebude, naznačil starosta

26. 3. 2011

page.Name
Trutnov - Letos v únoru měla začít stavba obchodního centra vedle okresního soudu (naproti Uffu). Zatím se ale na místě dál parkuje. Investoři ve středu seznámili s dalšími záměry trutnovskou radnici. „Je to špatně,“ řekl pesimisticky starosta Ivan Adamec v rozhovoru o budoucnosti centra.

Co jste se od investorů vlastně dozvěděl?
Chtějí změnit projekt, stavbu zmenšit. Dohoda byla taková, že to dají do naší komise architektů, ale já takovou změnu nevidím pozitivně. Oni tvrdí, že je to drahé, že se doba posunula, že to nemůžou stavět. Já mám ale ten názor, že než tam postavit něco, co tam architektonicky nepatří, tak že je lepší si počkat. A řešit to v čase, kdy to bude vhodnější.

Naznačili investoři na úkor čeho by zmenšení budovy bylo?
Objekt by měl o patro méně a parkování by nebylo pod barákem, ale na střeše. To si myslím, že je ten základní kámen úrazu.


Investoři dali k Uffu reklamní tabuli s oznámením, že stavba začne v únoru 2011.

A odbavovací hala?
Ta by tam zůstala, funkčně by se to měnit nemělo. Já se domnívám, že když někdo říká, že udělá parkoviště na střeše, proč ho neudělá dole. Je přece potřeba využít ten prostor celý. Jenže podzemní parkoviště je zhruba o sto milionech navíc. Nevidím to dobře. Osobně z toho nejsem nadšený, že by se něco mělo takhle měnit. Máme tam významné budovy, stavba by měla odpovídat adekvátně tomu, co v dané lokalitě je. Je to nové centrum, nové náměstí, myslím, že přízemní stavby patří někde na okraj města. Pokud to investoři pochopí jen takto byznysově, na krátkou návratnost, tak to není to pravé ořechové.

Takže to vypadá, že letos stavět nebudou?
Myslím si, že nebudou. Je to o penězích. Na druhé straně, můj názor je ten, než tam postavit něco, co tam nepatří, nebo co by ten prostor deformovalo, tak radši tu plochu opravit a provozovat tam ještě pár let parking, než tam postavit něco, z čeho bychom se drbali na hlavě.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz