Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Manželé Lhotákovi vyhráli prestižní fotografické soutěže

12. 11. 2019

page.Name
Mají společného koníčka, a téměř stejné úspěchy. Známý trutnovský fotograf Milan Lhoták nedávno zvítězil v 61. mapovém okruhu Vysočina, jeho žena Ivana před pár dny vyhrála soutěž Školy kreativní fotografie. Cenu, fotoaparát Canon D800, si jede převzít na slavnostní vyhlášení soutěže do Paláce Akropolis v Praze.

„Nesoutěžíme mezi sebou, focení nás prostě baví, to je všechno,“ usmál se Milan Lhoták nad rodinným úspěchem. V mapovém okruhu uspěl s barevným snímkem Volavka. Vyfotil ji na rybníku Halín, v lesích kousek od Dobrušky.

„Volavky jsou hodně plaché, fotograf se musí tak trochu zamaskovat a čekat. Ale jen jsem se připravil, přiletěla. Nikde nikdo, jen volavka a klid,“ popsal moment, jak vítězný záběr vznikl.

Ivana Lhotáková skončila ve stejné soutěži dvacátá se snímkem Opuštěná. Vyhrála ale jinou prestižní soutěž, která se jmenuje Otcovská láska, a to se záběrem nazvaným Je můj! 

„Fotografie vznikla na návštěvě u dcery. Zavřeli jsme s vnoučkem do pokoje a fotilo se. Po nějaké době se připojil i tatínek Šimonka. Začal si s ním hrát a mazlit… “cvak“ a fotka byla na světě,“ prozradila.

Oba manželé jsou členy trutnovského fotoklubu Nadraka. Při mapovém okruhu Vysočina skončil klub dvanáctý z osmnácti. Umístění ale podle Lhotákových není nejdůležitější.

„Jezdíme s manželkou na výlety, bavíme se o fotkách. Myslím, že je to inspirativní, V klubu se pak pravidelně scházíme a hodnotíme fotky,“ řekl Milan Lhoták. „Jezdíme s manželem na víkendy ven, a to se mi líbí. Je to i dobrá konfrontace toho, kdo co dělá,“ dodala Ivana Lhotáková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál, Ivana Lhotáková, Milan Lhoták