Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Školáci z Trutnova vyhráli krajské kolo talentové soutěže

22. 11. 2019

Školáci z Trutnova vyhráli krajské kolo talentové soutěže 7 snímků
Nejšikovnější mladí technici jsou z Trutnova. Konkrétně ze Střední průmyslové školy ve Školní ulici a ze Základní školy Komenského. Společně totiž sestavili ze stavebnice Merkur nejlepší model jeřábu v krajském kole soutěže Talenty pro firmy T-Profi 2019.

Technickou soutěž pořádá již čtvrtý rok Krajská hospodářská komora. „Celkem se letošního ročníku zúčastnilo dvacet různých týmů, dvanáct základních a devět středních škol,“ uvedl Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory, která akci už čtvrtým rokem pořádá.

Týmy školáků fungují pod vedením kapitánů. Tím trutnovským byl Jan Holý ze společnosti ZPA Smart Energy.

V soutěži se hodnotí nejen čas sestavení soutěžního modelu, ale hlavně kvalita a technické detaily. Přesnost dodržení předepsané metodiky a všech parametrů má váhu sedmdesáti procent. „Právě precizní provedení s pouhými osmi chybami rozhodlo v letošním ročníku o vítězi,“ upřesnil Miroslav Hradecký, předseda odborné poroty a autor konceptu celé soutěže.

Všechny týmy dostaly na začátku zadání, kde součástí byl podrobný montážní postup včetně obrázků. Potom už si rozdělily práci a pustily se do práce. „Dospělé osoby nesměly zasahovat do práce, mohly pouze koordinovat práci dětí nebo jim s něčím poradit. V tomto kole sestavovala družstva jeřáb. Časový limit byl tři hodiny,“ vysvětlila Darja Marzecová ze Základní škole Komenského.

Vítězný tým z Trutnova se pokusí uspět v celorepublikovém finále, které se uskuteční na jaře.

(pac, tz-eja)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Krajská hospodářská komora