Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

21°

Svátek má

Ohně, svařák a vanilkové rohlíčky. Bojiště poprvé zažilo zimní kino

8. 12. 2019

Ohně, svařák a vanilkové rohlíčky. Bojiště poprvé zažilo zimní kino 33 snímků
Setmělé Bojiště se v sobotu ponořilo do vánoční atmosféry, kterou v přírodním amfiteátru v Trutnově navodilo premiérové promítání zimního kina. I když počasí nepřálo, tak na československou rodinnou komedii Krakonoš a lyžníci si našlo cestu přes padesát diváků.

Z oblohy nepadal sníh, ale kousky se ho ještě válely na zemi mezi lavičkami. Spíš jen chvílemi drobně mrholilo. Teplo nebylo, s tím se však v prosinci počítá, takže kdo přišel do areálu, byl řádně nabalen. Někdo navíc i vyzbrojen dekami, karimatkami nebo dalšími tělo zahřívajícími prostředky. A to i v tekutém skupenství.

Na občerstvení však samozřejmě mysleli také pořadatelé. V kiosku se dal koupit svařák, grog, horká višňová mandle, pivo, čočková polévka či lahodné vanilkové rohlíčky.

Zbývala asi čtvrthodinka do zahájení projekce a v areálu stále postávalo jen pár lidí. Potom se však přitrousilo několik skupinek a nechyběli mezi nimi i malí návštěvníci.

„Počasí bylo špatné, tak jsme se báli, aby přišel vůbec někdo. Ale nakonec jsme napočítali, že dorazilo asi padesát až šedesát lidí, takže to dopadlo dobře. Předpokládali jsme to dopředu, měla to být taková sranda. Hlavně nám šlo o tu atmošku,“ uvedl provozovatel Bojiště Roman Dorňák, který nosil dřevo a staral se o to, aby v železných sudech, které sloužily jako další zdroj tepla, nevyhasl oheň.

V pět hodin se na plátnu, za skvělé hudby, kterou složil Petr Hapka (nazpíval i titulní píseň), rozjel jeden z nejoblíbenějších dětských filmů, natočený roku 1980 režisérkou Věrou Plívovou-Šimkovou. Jelikož jedna z promítaček nefungovala, během promítání nastaly dvě asi tříminutové pauzy, kdy se musely přehodit pásky. Tyto přestávky však ve finále nevadily, naopak možná i přišly vhod.

 

Krakonoš a lyžníci byl první ze tří plánovaných klasik, které před Vánocemi uvidíte na Bojišti. Druhé zimní kino se uskuteční za týden v sobotu 14. prosince, kdy si od 17 hodin můžete užít pohádku Byl jednou jeden král. A tři dny před Štědrým dnem pak přijdou na řadu Tři oříšky pro Popelku. „Na toto promítání plánujeme i zdobení stromku a zpívání koled,“ naznačil Roman Dorňák, že v sobotu 21. prosince bude program pestřejší.

Provozovatelé Bojiště již také před pár dny odtajnili program letního kina na rok 2020, které začne 16. května a potrvá až do 26. září. V nabídce je dvacet filmů a na rozdíl od letošního ročníku jich je většina ze zahraniční produkce. „Byla to hrozná věda sehnat. Už jsem nad tím pomalu zlomil hůl a měli jsme připravené jen české filmy, ale přes známe se nám to nakonec podařilo,“ uvedl spokojený Dorňák s tím, že mnohé filmy jsou v originále. „To bude skvělý zážitek.“ Celý program najdete ZDE.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek