Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Ohňostroj doprovodí filmové melodie z legendárního akčního dramatu

30. 12. 2019

page.Name
Poslední minuty roku 2019 v Trutnově opět zpestří silvestrovský ohňostroj. Hudební motivem budou podobně jak v minulosti filmové melodie. Letos se tvůrci světelné a pyrotechnické show inspirovali u známého amerického akčního dramatu.

Podle tradice je pro rozloučení se starým rokem připravena asi dvanáct minut dlouhá paráda plná atraktivních efektů a populární muziky. „Zazní skladby z proslulého filmu Top Gun,“ potvrdil Bohumil Dufek z firmy Fireworks, která ohňový rej odpálí. Top Gun byl natočený v roce 1986 a stal se ve své době šlágrem, stejně jako většina jeho melodií. Připomeňte si je zde:

Americká filmová produkce už na příští rok chystá pokračování, bude se jmenovat Top Gun: Maverick.

Do vzduchu vzlétne během trutnovského ohňostroje asi tři tisíce raket, a pro ty, kteří se před půlnocí přijdou podívat na Krakonošovo náměstí, je nejlepší výhled jako vždy „co nejdál od radnice“. „Prosíme ty, kteří mají své dělobuchy a petardy, aby s nimi počkali až na půlnoc a nerušili silvestrovský ohňostroj,“ řekl Dufek.

Podle tradice začne na Krakonošově náměstí ve 23.45 hodin a skončí tři minuty před půlnocí, aby si lidé stihli připravit silvestrovský přípitek. Samotnou půlnoc ohlásí výstřel z děla Klubu vojenské historie Trutnov.

Zájem je o sledování ohňostroje přímo v centru Trutnova je každoročně však obrovský. Opět se očekává, že se na náměstí se starým rokem přijde rozloučit přes dva tisíce lidí.

Jako obvykle budou provedena i některá organizační a bezpečností opatření. Například lidé nebudou mít přístup do prostoru před Starou radnicí. Pro veřejnost bude už do rána uzavřen průchod podloubím Staré radnice. „Majitelům aut doporučujeme, aby ve vlastním zájmu a v zájmu svého auta na Krakonošově náměstí od 20 hodin posledního dne roku neparkovali,“ vzkazují pořadatelé.

Od 23. hodiny do 2. hodiny Nového roku bude vjezd aut na Krakonošovo náměstí úplně zakázán.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek