Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Ples Lokomotivy pobavil „vodními“ hrátkami i parkourovou show

9. 12. 2019

Ples Lokomotivy pobavil „vodními“ hrátkami i parkourovou show 0 snímků
Sportovci se hodili do gala a vyrazili na ples. Největší městská sportovní organizace ve městě TJ Lokomotiva Trutnov uspořádala v pořadí již svůj čtvrtý ples. Stejně jako v předchozích letech i letos proběhl pod záštitou jednoho z oddílů. Po basketbalistech, amerických fotbalistech a judistech patřil prostor Společenského centra Uffo kanoistům, kteří letos oslavili 55. výročí Trutnovských slalomů.

Zahajovací vystoupení se vodákům velmi povedlo. Ti již dopředu avizovali, že Uffem poteče voda a tekla. Choreografie s hýbajícími igelity symbolizující peřeje řeky, vílami a neohroženým kajakářem si vysloužila velký potlesk. Potom si vzal slovo předseda trutnovského oddílu kanoisty Pavel Míl, řekl pár slov o historii oddílu a seznámil návštěvníky v sále s některými úspěchy. Po něm ples oficiálně zahájil předseda Lokomotivy Petr Musil.

Z pódia k tanci a poslechu hrála nejznámější a nejlepší plesová kapela v regionu Levou rukou band. Když měli muzikanti a zpěvačky přestávku, volný prostor vyplnila dvě vystoupení. K prvnímu vyběhla na parket pětičlenná skupina Flow Vision, jejichž vášní jsou extrémní sporty jako akrobacie a freerunnig. Většina z aktérů se úspěšně účastnila i česko-slovenského mistrovství v parkouru. Do své show zapojili i několik dobrovolníků z řad publika, kteří si lehli na zem. A skákali přes ně. Na konci jich na podlaze leželo vedle sebe devět!

O druhé zpestření plesu se postarali Anna Riebeauerová a Matyáš Adamec z taneční školy JM Dance Praha. Teprve devatenáctiletí tanečníci již mají na kontě spoustu tuzemských i zahraničních úspěchů. Jedenáctkrát získali titul mistrů republiky ve všech skupinách společenského tance a jsou semifinalisty na mistrovství světa. Na plesu Lokomotivy předvedli taneční show v rytmu jive na píseň legendární skupiny Queen - Don´t Stop Me Now.

Největší aplaus od návštěvníků plesu však sklidili vodáci za půlnoční překvapení. Vymysleli originální soutěž. A samozřejmě v lodích. Dva pánové popadnu loď, ve které sedí žena. Běží s ní napříč sálem, udělají eskymáka, na druhé straně musí posádka vypít jedno pivo a uhání zpátky do cíle. Ze semifinále se postupovalo do finále. Vítězové si domů odnesli lahev rumu.

A hned poté Lokomotiva rozdávala další dárky. Losovaly se hlavní ceny v tombole. Tou nejhodnotnější, za necelých 20 tisíc korun, bylo trekové kolo, které věnoval Stanislav Opočenský z Velly Trutnov. Ples skončil dvě hodiny po půlnoci.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek