Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Tři oříšky pro Popelku přilákaly do zimního kina na Bojiště spoustu diváků

22. 12. 2019

Tři oříšky pro Popelku přilákaly do zimního kina na Bojiště spoustu diváků 0 snímků
Zima nebyla taková, ani nepršelo a navíc se promítal klenot naší pohádkové filmové klasiky, bez níž si snad nelze představit Vánoce. Tři oříšky pro Popelku. Konstelace závěrečnému třetímu promítání letošního zimního kina na Bojišti přála, a tak se hlediště zaplnilo víc, než na většinu filmů „letňáku“. Na lavičkách sedělo a kolem ohňů postávalo odhadem mezi třemi až čtyřmi stovkami diváků.

A tak když zhaslo plátno a pohádka skončila, ozval se velký potlesk. „Příjemný, co myslíte?“ usmál se provozovatel areálu Roman Dorňák, který po povedené první letní sezoně zkusil Trutnovanům nabídnout i zimní biografovou zábavu, a to o třech dějstvích - Krakonoš a lyžníci, Byl jednou jeden král a Tři oříšky pro Popelku.

„Zkusili jsme to a určitě příští rok zimní kino uděláme znovu. Zvažujeme, že bychom ale připravili jen jedno velké pořádné představení, jako dnes před Vánocemi. Ono se to nemusí zdát, ale je s tím fakt strašná práce. A když pršelo, tak přišlo třeba jen padesát lidí,“ poznamenal Dorňák. „Ale kdo ví, co bude za rok a třeba nás lidé ukecají, ať jich promítáme víc, tak jich budeme promítat víc,“ dodal.

Sobotní předvánoční setkání na Bojišti však nebylo jen o sledování pohádky s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích pod režisérskou taktovkou Václava Vorlíčka.

Před promítáním vystoupil sbor NaŽďár s koledami známými i cizokrajnými. O dotvoření vánoční atmosféry se postaral svým občerstvením kiosek. Kdo také chtěl, mohl si díky místním skautům a skautkám odnést do domova i betlémské světlo. A samozřejmě nechyběl ani ozdobený stromek.

Jako dárek pod něj si včera Roman Dorňák a spol. připravili pro své fanoušky zveřejnění části kapel, které v létě vystoupí na Artu Kus Festivalu 2020.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš