Neděle

14. července 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Tři oříšky pro Popelku přilákaly do zimního kina na Bojiště spoustu diváků

22. 12. 2019

Tři oříšky pro Popelku přilákaly do zimního kina na Bojiště spoustu diváků 30 snímků
Zima nebyla taková, ani nepršelo a navíc se promítal klenot naší pohádkové filmové klasiky, bez níž si snad nelze představit Vánoce. Tři oříšky pro Popelku. Konstelace závěrečnému třetímu promítání letošního zimního kina na Bojišti přála, a tak se hlediště zaplnilo víc, než na většinu filmů „letňáku“. Na lavičkách sedělo a kolem ohňů postávalo odhadem mezi třemi až čtyřmi stovkami diváků.

A tak když zhaslo plátno a pohádka skončila, ozval se velký potlesk. „Příjemný, co myslíte?“ usmál se provozovatel areálu Roman Dorňák, který po povedené první letní sezoně zkusil Trutnovanům nabídnout i zimní biografovou zábavu, a to o třech dějstvích - Krakonoš a lyžníci, Byl jednou jeden král a Tři oříšky pro Popelku.

„Zkusili jsme to a určitě příští rok zimní kino uděláme znovu. Zvažujeme, že bychom ale připravili jen jedno velké pořádné představení, jako dnes před Vánocemi. Ono se to nemusí zdát, ale je s tím fakt strašná práce. A když pršelo, tak přišlo třeba jen padesát lidí,“ poznamenal Dorňák. „Ale kdo ví, co bude za rok a třeba nás lidé ukecají, ať jich promítáme víc, tak jich budeme promítat víc,“ dodal.

Sobotní předvánoční setkání na Bojišti však nebylo jen o sledování pohádky s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem v hlavních rolích pod režisérskou taktovkou Václava Vorlíčka.

Před promítáním vystoupil sbor NaŽďár s koledami známými i cizokrajnými. O dotvoření vánoční atmosféry se postaral svým občerstvením kiosek. Kdo také chtěl, mohl si díky místním skautům a skautkám odnést do domova i betlémské světlo. A samozřejmě nechyběl ani ozdobený stromek.

Jako dárek pod něj si včera Roman Dorňák a spol. připravili pro své fanoušky zveřejnění části kapel, které v létě vystoupí na Artu Kus Festivalu 2020.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš