Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

VIDEO: Otevřeno. Trutnované už zase nakupují v Lidlu

16. 12. 2019

VIDEO: Otevřeno. Trutnované už zase nakupují v Lidlu 12 snímků
Na nákup do Lidlu? Po šesti měsících je to v Trutnově opět možné. Dnes v sedm hodin ráno byla totiž v Polské ulici otevřena nová prodejna, která nahradila původní budovu tohoto obchodního řetězce. „Prodejní prostor je větší o nějakých 500 metrů čtverečních a zvýšila se i kapacita parkoviště, které nyní pojme 150 aut,“ uvedl při otevření Jaroslav Kop, obchodní ředitel společnosti Lidl pro region Brandýs nad Labem, pod který trutnovská prodejna spadá.

Jde o již několikátou prodejnu postavenou podle nového konceptu v České republice a zákazníkům i zaměstnancům přinese nejednu novinku.

„Celková plocha prodejního prostoru je 1700 metrů čtverečních, takže se opravdu jedná o jednu z největších prodejen, které v současné době stavíme,“ poukázal Jaroslav Kop s tím, že zákazník si bude užívat komfortní zóny pro nakupování a společnost zároveň dostane i více zboží do prodeje.

Budova zaujme na první pohled moderním architektonickým pojetím. To se odráží ve vzdušném a velkoryse pojatém vnitřním prostoru, díky kterému se mohou zákazníci těšit na pohodlné nakupování. K tomu přispějí například široké uličky, nová pekárna, rozšířené úseky čerstvých potravin, tedy ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků. Další zásadní novinkou pro zákazníky jsou nové pokladny s odkládacím prostorem i větší plochou za pokladnami, takže zákazníci budou mít větší pohodlí při ukládání svých nákupů.

„Novinkou je také WIFI připojení zdarma, ve vstupním prostoru pak možnost zakoupení kávy s sebou z automatu vyrobeného speciálně pro prodejny Lidl a s nápoji z našeho sortimentu,” doplnila novinky pro zákazníky mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

Prodejna je jednopatrová, přičemž při stavbě, jejíž náklady se vyšplhaly na desítky miliony korun, bylo myšleno také na zaměstnance. Ti se mohou těšit na útulné a moderní zázemí.

Velmi důležitým aspektem nové budovy je její ekologická šetrnost. Probíhá zde rekuperace tepla z odpadního vzduchu, jež bude využíváno pro předehřívání vzduchu čerstvě přiváděného. Přínosem je také efektivní systém podlahového vytápění a použití ekologických chladicích technologií. Uvnitř prodejny i na parkovišti se svítí úsporným LED osvětlením. Díky prosklené přední části fasády bude také využíváno co nejvíce denního světla.

Vítanou novinku představuje také prostorné parkoviště, kde přibyla nová parkovací místa a všechna mají šířku 2,70 m, což je o 20 cm více než standardní parkovací stání. Vyčleněna jsou tu i parkovací místa pro rodiny s dětmi. Pro ně budou určeny také speciální vozíky pro upevnění autosedačky či dětské nákupní vozíky.

Nová prodejna bude otevřena denně od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin. Po vánočních svátcích, v termínu od 13. do 26. ledna, se mohou zákazníci těšit na speciální nabídku určenou pouze pro tuto prodejnu.

Lidl podpoří mateřské školy v Trutnově

Dnešní otevíračka Lidlu je spojena s podporou trutnovských mateřských škol. Ty podpoří všichni zákazníci, kteří dnes nakoupí za více než 300 Kč. Společnost Lidl totiž daruje školkám z každého nákupu nad 300 Kč částku 50 Kč. Za darované finance MŠ Trutnov pořídí didaktické pomůcky pro děti.


Michal Bogáň

michal@trutnovinky.cz
foto, video: Jan Bartoš, Michal Bogáň