Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Výherci získali kalendáře Staré Trutnovsko a Staré Krkonoše

24. 12. 2019

Výherci získali kalendáře Staré Trutnovsko a Staré Krkonoše 0 snímků
O nástěnné kalendáře na příští rok Staré Trutnovsko a Staré Krkonoše si mohli před Vánocemi zasoutěžit čtenáři Trutnovinek. Kalendáře nám poskytlo zdejší sdružení Staré Trutnovsko, které disponuje rozsáhlou sbírkou historických fotografií a starých pohlednic města a okolí.

Kalendáře formátu A3 jsou vytištěné na kvalitním křídovém papíře. „Při výběru obrázků klademe důraz na to, abychom zobrazili zajímavé a často též nikdy nepublikované záběry z časů našich babiček a prababiček,“ zdůrazňují tvůrci a dodávají, že každý obrázek důkladně vyčistí tak, aby byl zážitek z něj co nejsilnější.

V uplynulých letech jste se mohli setkat s kalendáři Staré Trutnovsko a Staré Žacléřsko, letos k nim přibyla novinka Staré Krkonoše, kde navštívíte například Velkou Úpu, Pec pod Sněžkou, Spálený Mlýn, Obří důl, Luční boudu, Černou horu… Nepoznáte některé snímky? Nevadí, na poslední straně naleznete popisky v češtině i němčině. Na internetové adrese www.starekrkonose.cz se dají objednat všechny tři kalendáře.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz