Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Děti zůstávají doma, Trutnov zavře jesle a školky

16. 3. 2020

page.Name
Opatření pro šíření koronaviru přibývá. Trutnovská radnice dnes v návaznosti na vládní nařízení rozhodla o uzavření městských jeslí a mateřské školy. Otevřená nechá pouze dvě pracoviště pro děti rodičů pracujících ve vybraných profesích, například zdravotníků či hasičů. Médiím to oznámil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Mateřskou školu město zavře zítra, s výjimkou pracovišť Gorkého (označovaná jako Delfínek) a Novodvorská (Kytičky). Obě pracoviště budou určená pouze pro děti od tří do šesti let zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení. Těmi jsou například zdravotníci, policisté, hasiči nebo lidé pracující v lékárnách. Všechny další trutnovské školy budou od zítřka zavřené, děti zůstávají doma.

Rovněž Městské jesle budou od zítřka kompletně zavřené. „V případě potřeby bude zřízeno pracoviště pro skupinku nejvýše patnácti dětí zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení,“ upřesnila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková. Vše by měla proběhnout po domluvě s ředitelkou jeslí Jaroslavou Andělovou (tel. 605 747 443).

Péči o starší děti ve věku od šesti do deseti let (opět rodičů profesí podle vládního usnesení) zajistí Základní školy R. Frimla a Komenského.

Technické služby Trutnov už dnes kompletně uzavřely všechna veřejná WC a městskou tržnici. Zavřený je pro veřejnost i Městský psí útulek. Až do dovolání je uzavřený sběrný dvůr a zavřený je také Stacionář mezi mosty Trutnov.

Trutnovská radnice rovněž omezila provoz městského úřadu na Slovanském náměstí i v Horské ulici (řidičské průkazy). Otevřeno budou pouze dvakrát v týdnu, a jen na tři hodiny - v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin.

„Občané budou ve výše uvedené době na pracoviště občanských průkazů, cestovních dokladů a registru vozidel vpouštěni tak, aby nedocházelo k velké koncentraci osob na jednom místě; pro ostatní je otevřena pouze podatelna, pokladna a Inforecepce,“ upřesnila mluvčí Michaela Dědková.

Zřejmě budou následovat ještě další omezení a zákazy. Dnes po obědě začalo zasedání Bezpečnostní rady ORP Trutnov. „Předpokládám, že další opatření vyplynou z tohoto jednání. Předem děkuji všem občanům, kteří dodržují veškerá pravidla a opatření. Cílem je ochránit zdraví a co nejvíce zamezit možnosti šíření viru,“ dodal Ivan Adamec.

čtěte také:

 

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek