Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Dětská hřiště i altány. Trutnov zavírá další veřejná místa

16. 3. 2020

Dětská hřiště i altány. Trutnov zavírá další veřejná místa 5 snímků
Radnice zpřísnila možnost setkávání Trutnovanů na venkovních hřištích. Uzavřela skatepark, dětská hřiště a altány. Jsou to další opatření, která mají pomoci zastavit šíření koronavirové nemoci. V Česku je aktuálně 298 nakažených, v Královéhradeckém kraji jich je 8.

Od zítřka tedy budou v Trutnově kompletně uzavřena všechna dětská hřiště, skatepark a také altány v lesoparku. Právě na nich se totiž o víkendu scházely větší skupiny lidí. "Chceme apelovat na všechny, aby se pokud možná co nejvíc vyhnuli kontaktu se svým okolím. Podle včerejší situace na skateparku či v altánech v lesoparku to lidé brali dost na lehkou váhu," poukázal trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Ostatní sportoviště zavřelo město po vládním nařízení už v pátek. Uzavření těch zbývajících sice znamená další zpřísnění, ale podle radnice je nezbytné. "Je potřeba ta opatření brát vážně, nesmíme riskovat," zdůraznil trutnovský starosta Ivan Adamec.

 
Záznam z tiskové konference k opatřením v Trutnově proti šíření onemocnění Covid-19 po jednání Bezpečnostní rady ORP Trutnov. Začátek tiskovky v čase 4:00.

Radnice se rozhodla zřídit kontaktní linky pro seniory a dobrovolníky, a také pomůže drobným podnikatelům. "Zavedli jsme kontaktní linky pro občany v karanténě a dále pro seniory, kteří si nemohou sami obstarat základní věci jako jsou potraviny a hygienické prostředky. Tyto požadavky budou řešeny ve spolupráci s Pečovatelskou službou Trutnov a Oblastní charitou Trutnov na telefonních číslech 499 803 143 a 499 803 141," oznámil starosta Adamec.

Město rovněž zavedlo kontaktní linku pro dobrovolníky, kteří ve svém volném čase chtějí pomáhat potřebným občanům. Ozvat se mohou na telefonní číslo 737 333 665 (dobrovolnické centrum Oblastní charity Trutnov).

Při dnešním jednání Bezpečnostní rady ORP Trutnov se navíc radnice domluvila na spolupráci s klíčovými organizacemi - např. s nemocnicí, domovem pro seniory, báňskou záchrannou službou či domem s pečovatelskou službou bude úzce komunikovat a vyměňovat si zdravotnický materiál. 

„Jednání bylo velmi konstruktivní, věřím, že pokud si budeme včas předávat informace, celé situaci to jedině pomůže. Zasedat budeme až do odvolání pravidelně každý týden v pondělí,“ dodal Ivan Adamec.

 čtěte také:

 

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek