Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Kávu s sebou. Jídlo dovezeme. Kde je vlastně zavřeno?

14. 3. 2020

page.Name
Úplně zavřeno, ale někde se dá koupit jídlo a pití sebou. Aktuální opatření kvůli šířící se nákaze koronaviru sice zavřelo restaurace a kavárny, některé se ale přizpůsobily. Využily možnosti prodávat občerstvení tzv. na ulici, nebo nabízejí dovoz jídla domů nebo do zaměstnání.

Typickým příkladem jsou tři kavárny v centru Trutnova. Zatímco Café Uffo ve Společenském centru pro kulturu a volný čas a Coffee & Bar Bruno v Pražské ulici mají od rána zavřeno, Cukrárna a kavárna Promenáda funguje - přešla do režimu bistro. Prodej přes výdejní okénko totiž zakázaný není. „Nabízíme i dovoz zákusků do domu po telefonické domluvě,“ uvedli majitelé na Facebooku.

Režim bistro má nyní i Pizza Expres Trutnov, která má výdejny v Obchodních centrech Albert a Kaufland. „Na otevírací době našich provozoven se nic nemění. Rozvoz a osobní odběr zůstává, jen není možný vstup do provozovny a prodej probíhá pouze u výdejního okénka,“ oznámila firma na Facebooku.

Zcela zavřeno má Restaurace Jednička na Svatojánském náměstí. Protější restaurace Pohoda je dnes pro veřejnost rovněž zavřená, ale plánuje od pondělí rozvoz jídel zdarma. „Lidé si mohou přijít do kiosku přilehlého k penzionu pro oběd, který jim zabalíme do hygienicky balených krabiček,“ sdělili provozovatelé restaurace. Rozvoz jídel po Trutnově už na Facebooku avizovala například i Alvazo grill & restaurant ve Skřivánčí ulici nebo Hospoda U Rozmarýnku v Havlíčkově ulici.

čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň