Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Koronavirus: rodiny nemohou navštívit seniory, lze využívat Skype

23. 3. 2020

page.Name
Není to sice novinka, ale v současné době, kdy je kvůli šířící se nákaze koronaviru zákaz návštěv v Domově pro seniory v ulici Rudolfa Frimla v Trutnově, vítaná možnost. Obyvatelé domova, kterých je v současné době 124, mohou totiž využívat komunikaci se svými blízkými a rodinnými příslušníky prostřednictvím aplikace Skype.

„Když se chtějí setkat s rodinou, mají obyvatelé na každém oddělení počítač na komunikaci přes Skype. Mají ho k dispozici stále, ale v současné době, kdy je zákaz návštěv, může být ještě efektivnější službou,“ řekla ředitelka domova Irena Vondráčková, která ale poznamenala, že vzhledem k vysokému věku klientů a jejich zdravotnímu stavu tuto službu využívá pouze zlomek z nich.

„Měli jsme tady však paní, která měla příbuzné v zahraničí, a ta komunikaci přes Skype využívala poměrně často,“ uvedla ředitelka s tím, že sociální pracovnice domova ve skupinkách seniory pravidelně a přiměřeně informují o současné situaci. „Navíc senioři mají na každém pokoji televizor, kde běží zprávy, které mohou sledovat. Jde nám samozřejmě o to, aby je informace neděsily,“ dodala. Podle ní jsou všichni klienti domova v bezpečí a dobře chránění.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: domovtrutnov.cz