Pátek

19. července 2024

Nyní

21°

Zítra

22°

Svátek má

Místo určení: Horní Bradlo - tam, kde magie ožívá

6. 3. 2020

Místo určení: Horní Bradlo - tam, kde magie ožívá 42 snímků
Loni premiéra, letos druhé kolo. Spolek Bystrouška opět zve děti na letní tábor do Horního Bradla - letos pokřtěného na Bradelot. Jde o hodně. Král Artuš je v nesnázích a žádá si pomocnou ruku. Kolik dětí ho vyslyší? Vedoucí věří, že hodně.

Loňský rok byl pro Bystroušku zatěžkávací zkouškou. Jako u každého nového projektu, začátky bývají složitější. „Dlouho trvalo, než se nám podařilo úředně založit nový spolek, i kvůli tomu jsme nestihli včas propagovat tábor,“ vysvětluje vedoucí Michal Kriegler, proč byla polovina chatek bez obyvatel. „I přes první komplikace si myslím, že jsme to zvládli dobře. Přeci jenom, všichni máme s tábory zkušenosti, na Bradle jsme jako doma, takže jsme v tomhle ohledu nešli do neznámého,“ naznačuje, že Bystrouška vznikla jako iniciativa několika vedoucích, kteří si tábory v Horním Bradle prošli od dětí až po vedoucí.

Druhý ročník, další výzva pro Bystroušku. Podaří se zaplnit více chatek? „Teď už jsme se dostali do povědomí i pod novým jménem. Byli bychom rádi, kdyby se počet dětí minimálně zdvojnásobil oproti loňskému roku. Už počet rozdaných přihlášek naznačuje, že bychom se tam někam mohli blížit,” tvrdí Kriegler. Letošní tábor by podle něho měl být také okořeněný návratem některých vedoucích, které si věrní táborníci pamatují z let ještě předbystrouškových.

Letní tábor Bystrouška je určen dětem od první do deváté třídy základní školy. Artuš a jeho magií opředené království budou jejich pomoc potřebovat od 1. do 15. srpna. Táborníky alias Artušovi pomocníky lze přihlásit pomocí e-mailu: szcbystrouska@seznam.cz nebo telefonu 703 982 344. Více také na Facebooku.

(tka, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Bystroušky