Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Na Trutnovsku stoupl počet nakažených Covid-19 už na 7

27. 3. 2020

page.Name
Počet lidí infikovaných novým koronavirem stále stoupá. Na Trutnovsku je ode dneška 7 potvrzených případů onemocnění Covid-19. V hradeckém kraji už jich je 51. Vyplývá to z údajů, které dnes před pátou odpoledne zveřejnili hygienici.
Ještě včera byly v trutnovském okrese jen 4 potvrzené případy. Za jediný den přibyly 3. Anamnézy, věk ani bydliště nakažených už ale hygienici kvůli ochraně osobních dat nezveřejňují.

Stoupající čísla se všeobecně přičítají stále většímu počtu testů, které čeští zdravotníci provádějí. Když bude testováno víc lidí, určitě se najdou další infikovaní a čísla ve statistikách tak porostou.

"Více testujeme, tak to leze nahoru. A je dobře, že testujeme," komentoval nová čísla náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Aleš Cabicar.


V našem kraji je nejvíc nemocných v okresech Hradec Králové (22) a Náchod (17). Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové ve čtvrtek zemřel osmdesátiletý muž, který byl pozitivně testován na Covid-19. V izolaci tam zůstává dalších pět pacientů.

Česko má aktuálně 2279 případů nákazy koronavirem, 10 vyléčených a 9 mrtvých. V naší zemi bylo zatím provedeno 31 tisíc 127 testů.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz