Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Na veřejnosti jen ve dvou, nařídilo ministerstvo zdravotnictví

25. 3. 2020

page.Name
K dalšímu zpřísnění krizových opatření sáhlo ministerstvo zdravotnictví. Na veřejně dostupných místech mohou být nyní lidé maximálně ve dvou. Nové nařízení platí do 1. dubna.
Mimořádné opatření vstoupilo v platnost už včera v šest hodin ráno, ministerstvo ho ale zveřejnilo na svých webových stránkách až dnes, a to společně s už prezentovaným prodloužením zákazu volného pohybu osob s výjimkou cest do práce, za nákupy či k lékaři.

„Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu,“ uvedlo doslova ministerstvo zdravotnictví.
Zároveň ministerstvo zdůraznilo, že je nutné zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné. ​„Cílem všech navržených změn v návaznosti na de facto shodná omezení dříve přijatá usnesením vlády je snaha o dočasné maximální omezení sociálních kontaktů mezi lidmi, s výjimkou nezbytných cest, tak aby se v největší možné míře zamezilo komunitnímu přenosu onemocnění koronavirem,“ napsalo ministerstvo na vlastním webu.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek