Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na základce „U Letadla“ také šijí a rozdávají roušky zdarma

23. 3. 2020

Na základce „U Letadla“ také šijí a rozdávají roušky zdarma 0 snímků
Základní škola kpt. Jaroše je jedním z dalších míst v Trutnově, kde vyrábějí a rozdávají roušky zdarma. V pondělí si tady veřejnost rozebrala asi 200 kusů.

„Našili jsme to přes víkend a asi během hodiny se to rozebralo,“ uvedla paní učitelka Etela Felkerová, která ve škole dílnu na výrobu roušek zorganizovala. Sestavu novodobých hrdinů v boji proti koronaviru však netvoří pouze učitelky, ale také další zaměstnanci školy jako kuchařky, asistentky, uklízečky… „Prostě ten, kdo měl čas, náladu a možnosti, tak se přidal,“ poznamenala.

Roušky lidem budou učitelé a spol. vydávat i zítra (v úterý) od 10 hodin. „Ještě to ale nemáme hotové, takže si kvůli tomu musíme ráno přivstat, abychom měli co nabídnout,“ usmála se a prozradila, že šicí dílna bude v pohotovosti i v dalších dnech. „Myslím, že znovu vydávat roušky pak budeme ve čtvrtek nebo v pátek,“ sdělila. Na koho v úterý rouška nezbyde, bude mít šanci k ní přijít ještě jindy.

Dostat se k roušce však zítra může veřejnost i v Obchodním centru Alenka (Na Struze 30) u kruhového objezdu u kina, což je pár desítek metrů pod ZŠ kpt. Jaroše. „Od 13 do 15 hodin tam budeme rozdávat bavlněné, vlastnoručně šité a vydezinfikované roušky. Chraň rouškou sebe i své okolí. Věříme, že je stále někdo, komu tak můžeme pomoci,“ napsala nám do redakce Alenka Nguyen.

Roušky zdarma se v pondělí už potřetí také vydávaly v restauraci Nelly Kellys a u kanceláře Reality TU. „Dnes jsme předali 380 kusů veřejnosti a 20 kusů městské policii. Zítra budeme vydávat v průběhu celého dne osobám se ZTP nebo těm, co to pro ně vyzvednou. Jinak nyní šijeme pro děti do trutnovské nemocnice, pak začneme pro ostatní oddělení a následně pro azylové domy, dětské domovy a jiné podobné instituce na Trutnovsku,“ řekla Klára Špetlová, jednatelka Reality TU.

 čtěte také:


Michal Bogáň

michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek