Středa

22. května 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Nákaza omezí autobusy, jezdit jich bude méně

14. 3. 2020

page.Name
Kvůli nebezpečné nákaze nového koronaviru bude jezdit méně autobusů. Po hradeckém kraji, v Trutnově a méně bude i spojů se sousedním Polskem.

Už dnes kraj omezí autobusová spojení s Polskem. Česká vláda totiž jako jedno z opatření v boji s koronavirem zakázala přepravu cestujících přes hranici České republiky. Zákaz se týká i autobusových linek z Náchoda a Hronova, které běžně zajíždí do polské Kudowy Zdrój.

„Vedle autobusů musí cestující počítat i s tím, že nebudou moci využívat ani vlakové spojení Trutnov - Královec - Sędzisław,“ oznámil náměstek hejtmana Martin Červíček.

Veřejná autobusová doprava v kraji v pondělí 16. března přepne až do odvolání do prázdninového režimu. Počet spojů se ve všední dny sníží zhruba o deset procent. „Lidé musí od pondělí počítat s menším počtem stávajících spojů,“ upozornil Červíček.

Také městská hromadná doprava pojede od pondělí jinak. "S ohledem na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o vyhlášení mimořádných prázdnin v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 bude v Trutnově od pondělí 16. března zaveden prázdninový provoz," uvedl trutnovský starosta Ivan Adamec.

Přehled autobusových linek trutnovské MHD najdou čtenáři ZDE. Informace o spojích v rámci kraje cestující naleznou na portálu www.idos.cz.

Dopravci v posledních dnech dbají více na čistotu v autobusech. „Ve větší míře uklízíme a přidáváme více dezinfekčních prostředků, používáme i ozónové čističe k hubení bacilů a virů. Provozní zaměstnanci jsou informováni o hygienických postupech a poskytujeme jim ochranné pomůcky,“ uvedla na svém webu dopravní společnost Arriva, která v Trutnově provozuje MHD.

„Řidiči všech námi objednávaných autobusových linek jsou proškoleni o důslednějším důrazu na hygienu a nařídili jsme dopravcům také častější dezinfekci interiéru jednotlivých autobusů,“ doplnil krajský náměstek pro dopravu Martin Červíček.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek