Pondělí

5. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Nákaza omezí autobusy, jezdit jich bude méně

14. 3. 2020

page.Name
Kvůli nebezpečné nákaze nového koronaviru bude jezdit méně autobusů. Po hradeckém kraji, v Trutnově a méně bude i spojů se sousedním Polskem.

Už dnes kraj omezí autobusová spojení s Polskem. Česká vláda totiž jako jedno z opatření v boji s koronavirem zakázala přepravu cestujících přes hranici České republiky. Zákaz se týká i autobusových linek z Náchoda a Hronova, které běžně zajíždí do polské Kudowy Zdrój.

„Vedle autobusů musí cestující počítat i s tím, že nebudou moci využívat ani vlakové spojení Trutnov - Královec - Sędzisław,“ oznámil náměstek hejtmana Martin Červíček.

Veřejná autobusová doprava v kraji v pondělí 16. března přepne až do odvolání do prázdninového režimu. Počet spojů se ve všední dny sníží zhruba o deset procent. „Lidé musí od pondělí počítat s menším počtem stávajících spojů,“ upozornil Červíček.

Také městská hromadná doprava pojede od pondělí jinak. "S ohledem na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o vyhlášení mimořádných prázdnin v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 bude v Trutnově od pondělí 16. března zaveden prázdninový provoz," uvedl trutnovský starosta Ivan Adamec.

Přehled autobusových linek trutnovské MHD najdou čtenáři ZDE. Informace o spojích v rámci kraje cestující naleznou na portálu www.idos.cz.

Dopravci v posledních dnech dbají více na čistotu v autobusech. „Ve větší míře uklízíme a přidáváme více dezinfekčních prostředků, používáme i ozónové čističe k hubení bacilů a virů. Provozní zaměstnanci jsou informováni o hygienických postupech a poskytujeme jim ochranné pomůcky,“ uvedla na svém webu dopravní společnost Arriva, která v Trutnově provozuje MHD.

„Řidiči všech námi objednávaných autobusových linek jsou proškoleni o důslednějším důrazu na hygienu a nařídili jsme dopravcům také častější dezinfekci interiéru jednotlivých autobusů,“ doplnil krajský náměstek pro dopravu Martin Červíček.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek