Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Nemocnice v Trutnově zrušila neakutní operace a vyšetření

15. 3. 2020

page.Name
Veškerý neakutní provoz v trutnovské nemocnice je momentálně zrušený. Kvůli šířící se infekci Covid-19 budou zdravotníci ve špitále ošetřovat pouze akutní případy. Péči v plném rozsahu mají i nadále zajištěnou jen onkologičtí pacienti. Oznámil to ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

„S ohledem na aktuální vývoj situace spojené s infekcí Covid-19 ruší Oblastní nemocnice Trutnov s okamžitou platností veškeré plánované operace a vyšetření, která je možné odložit. Od pondělí bude nemocnice poskytovat zdravotní péči pouze pro akutní pacienty a stavy po operacích. Toto opatření se netýká onkologických pacientů, o které budeme nadále pečovat ve stejném rozsahu,“ upřesnil Procházka.

S okamžitou platností tak špitál zrušil veškerý neakutní provoz. „Jedná se o všechny operace, které nejsou nezbytné, a plánovaná vyšetření ve specializovaných ambulancích,“ uvedl Miroslav Procházka.

K omezení sáhlo vedení nemocnice mimo jiné proto, aby chránilo zdraví zdravotnického personálu. „Tímto opatřením se snažíme o zachování schopnosti nemocnice poskytovat zdravotní péči potřebným pacientům a minimalizovat kontakty na nezbytné minimum,“ zdůraznil Procházka.

Podle odborníků je potřeba, aby lékaři minimalizovali riziko styku s nakaženým člověkem. „Prosíme všechny pacienty, aby zvážili, jestli jejich návštěva nemocnice je opravdu nutná. Děkujeme za pochopení a vstřícnost,“ dodal ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek