Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Nové opatření: v Trutnově do MHD jedině se zakrytými ústy!

17. 3. 2020

page.Name
Od středy už budou vozit autobusy městské hromadné dopravy pouze cestující se zakrytými ústy. Dnes o tom rozhodla trutnovská radnice. Opatření je dalším z řady, kterými se snaží město předcházet šíření nebezpečného koronaviru.
Trutnov přistoupil k novému opatření po incidentu mezi cestujícími, který se odehrál dnes v autobuse městské hromadné dopravy. „Ti, co měli roušky, nechtěli, aby s nimi jeli v autobuse lidé bez roušek," shrnul situaci trutnovský starosta Ivan Adamec.

Byl to sice ojedinělý případ, město ale přesto radši rychle zareagovalo. „Od zítřka (středy) až do odvolání platí zákaz vstupu cestujících do vozidel MHD bez zakrytých úst a nosu. Pokud cestující nemají roušku, mohou použít šátky, šály, ručně šité roušky a jiná alternativní řešení. V opačném případě je možné vykázat cestujícího z přepravy," zdůraznil Adamec.

Záznam z tiskové konference vedení města k převzetí 5000 kusů roušek. Začátek tiskovky v čase 0:40.

V Česku zatím roušky všeobecně chybí. Radnicím nebo organizacím se daří sehnat zlomky z toho, kolik jich ve skutečně pro své lidi potřebují. Řada občanl a spolků vyrábí roušky svépomocí po domácku.

„Víme, že roušek je mezi lidmi, firmami i institucemi nedostatek, proto jsme zvolili také alternativní možnosti. Buďme k sobě ohleduplní a neberme zdravotní rizika na lehkou váhu," zdůrazňuje Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova.

 čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek