Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Omezení volného pohybu platí až do 11. dubna

30. 3. 2020

page.Name
Vláda dnes prodloužila celorepublikové omezení volného pohybu. Původně mělo platit do středy 1. dubna, nově platí do soboty 11. dubna. Do stejného termínu budou zavřené také restaurace a většina obchodů.
Omezení pohybu obyvatel vláda zavedla v pondělí 16. března, nyní ho prodloužila do Velikonoc. Lidé by tak i nadále měli chodit z domu jen do práce, a zpět domů, případně ještě na nákup, k lékaři nebo za rodinou a blízkými. Platí rovněž, že na veřejně dostupných místech lidé nemají tvořit skupinky a být nejvíce ve dvou.

Nadále také zůstávají zavřené obchody. Výjimku mají například prodejny potravin, hygienického a drogistického zboží, výpočetní techniky, lékárny a výdejny zdravotnických prostředků, nebo čerpací stanice a trafiky.

Zákaz platí i pro restaurace. Otevřené mohou být jen ty, které vydávají jídlo okénkem, nebo jídlo rozvážejí. Výjimku mají také provozovny zaměstnaneckého stravování a stravování pro zdravotní a sociální služby.

Opatření mají zabránit dalšímu šíření nebezpečného koronaviru. V Česku je aktuálně 2942 nakažených nemocí Covid-19. Infekci podlehlo 23 lidí, vyléčených je 25 osob. V hradeckém kraji je 84 potvrzených případů s koronovairem, v trutnovském okrese 9.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler