Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Radnice nabízí občanům aktuální zprávy do mobilu

21. 3. 2020

page.Name
Trutnovská radnice zavedla novou službu pro občany. Zasílání textových zpráv do mobilního telefonu. Chce tím co nejrychleji dostat k lidem aktuální informace související s opatřeními kvůli šířícímu se koronaviru.
O novince Trutnov informoval včera. Kdo chce SMS zprávy do mobilu dostávat, musí se zaregistrovat na webových stránkách města. Stačí kliknout na ikonku „SMS info" v horní liště webu.

„Pokud si odběr chcete přihlásit přes mobilní telefon, musíte nejprve kliknout na pole Občan, a poté na vrchní liště vpravo na rozbalovací nabídku. V seznamu rozbalovací nabídky sms přihlašovaní najdete úplně dole,“ uvedla radnice na webu.

Služba bude dostupná po dobu trvání nouzového stavu vyhlášeném Vládou ČR.

Trutnov vydal během března dvanáct důležitých zpráv a k tomu pět mimořádných opatření. Všechna se týkala šíření koronavirové nákazy a s ní souvisejících omezení či zákazů. Byly mezi nim například zákaz pořádání kulturních, společenských a sportovních akcí nad 100 lidí, následně uzavření sportovišť a škol, anebo povinnost nosit roušku. Součástí byly ale také důležité informace pro seniory, lidi v karanténě, či podnikatele.

K sobotnímu večeru byly na Trutnovsku hlášeny dva potvrzené případy koronaviru. V hradeckém kraji jich je 17, v Česku 995. Hlášeno už je také šest vyléčených.

 čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler