Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Radnice vyvěsila vlajku na podporu Tibetu

10. 3. 2020

page.Name
Na stožárech před městským úřadem dnes byla dnes kromě městského praporu a české národní vlajky také barevná vlajka se sluncem. Vedení radnice ji vyvěsilo jako symbolickou připomínku 61. výročí protičínského povstání v Tibetu.

Trutnov se zapojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet dlouhodobě. Cílem je hlavně upozornit na 80 tisíc Tibeťanů, kteří při povstání zahynuli, a vyjádřit nesouhlas s násilným potlačováním práv a svobod národů a menšin na celém světě. Tibet coby samostatný stát byl totiž za drastických okolností násilně zabraný mocensky vojensky velmi silnou sousední Čínou.

"Je nesmírně důležité si tuto událost připomínat. Národní identita je cennost, za kterou se musí bojovat. Za sebe bych rád zdůraznil, že lidská práva, lidský život, jsou vždy cennější než obchod", vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec, proč společně s místostarostou Tomášem Hendrychem a tajemníkem úřadu Janem Seidelem vlajku vyvěsili.

Barevná vlajka se sluncem dnes visela také před budovou Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí nebo před budovu Královéhradeckého krajského úřadu v Hradci Králové.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek