Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Samotný řidič v autě nemusí mít roušku, upřesnil ministr

31. 3. 2020

page.Name
V platnost dnes vstoupilo další zmírnění rouškového opatření. Děti do dvou let a samotní řidiči v autě nemusí nosit pokrývku úst a nosu. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
„Shodli jsme se, že roušky či podobná zábrana úst a nosu může velmi malým dětem znesnadňovat dýchání, proto jsme stanovili výjimku pro děti do dvou let. Také není nutné, aby řidiči, kteří jsou sami v uzavřeném vozidle, kdy nehrozí přenos šířením kapének na jinou osobu, měli nutně roušku,“ uvedl ministr.

Pro ostatní nadále platí povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest v místech mimo bydliště. Takovou ochranou je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.​

Dál zůstávají uzavřené obchody restaurace a obchodů s výjimkou potravin, drogerií, lékáren či čerpacích stanic. Stále platí také omezení pohybu osob a omezený provoz úřadů, a to až do 11. dubna 2020.

„Z hlediska epidemiologické situace a vývoje onemocnění je na místě, abychom tato opatření nyní drželi minimálně do doby velikonoční. Můžeme tak zásadním způsobem ovlivnit průběh epidemie u nás. Poté vše znovu vyhodnotíme. Musíme být trpěliví. Děkuji všem, že opatření dodržují,“ dodal ministr Adam Vojtěch.​

čtěte také:


(pac, tz-gas)
pavel@trutnovinky.cz