Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Trutnov zvažuje pomoc podnikatelům, které poškodí opatření proti nákaze

17. 3. 2020

page.Name
Radnice by mohla ulevit drobným podnikatelům a malým firmám, které zasáhla situace související se šířením koronaviru, a zároveň podnikají v nemovitostech vlastněných městem. Včera to na tiskové konferenci připustil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pomoc by se týkala těch, kteří podnikají nebo mají své provozovny v městských domech, a nemohou naplno fungovat v době nouzového stavu vyhlášeného kvůli koronavirové nákaze.

„Vedení města navrhne na dalším jednání trutnovského zastupitelstva prominutí nájmu nebo části nájmu podnikatelům působícím v městských objektech po dobu až tří měsíců (březen - květen), kteří byli přímo dotčeni omezením provozu na základě usnesení vlády,“ uvedl Adamec.

Další variantou by mohla být možnost odkladu splácení nájemného až o tři měsíce. Opět by se ale týkala jen těch, kteří působí v nemovitostech města a zároveň je zasáhla usnesení vlády přijatá kvůli nemoci Covid-19.

Kompenzace podnikatelům slibuje také ministerstvo financí. Slíbilo posunutí termínu pro odevzdání daňového přiznání a úhradu daně.

 čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek