Středa

22. května 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

U obchodních center byl klid. Některé prodejny měly zavřeno

14. 3. 2020

U obchodních center byl klid. Některé prodejny měly zavřeno 0 snímků
První den, kdy byly v Česku kvůli koronaviru otevřené pouze prodejny se zbožím běžné potřeby, proběhl v Trutnově klidně. Parkoviště u obchodních center nebyla tak zaplněná auty, jako o jiných víkendech. Ani v obchodech s potravinami nebylo plno, nákupní panika se nekonala.

V nákupní zóně Krkonošská (u výpadovky na hory) byly přesně podle vládního nařízení zavřené například market pro dům a zahradu OBI, obchod s nábytkem Jysk či prodejna s obuví CCC. Otevřené naopak bylo Tesco. Přeplněno zákazníky v něm ale nebylo, stejně tak ani v regálech výrazně žádné zboží nechybělo.

„Rádi bychom požádali zákazníky, aby nakupovali tak, jak to dělají běžně. Hromadné nákupy mohou znamenat, že někdo jiný si nebude moci koupit to, co skutečně potřebuje. Zásob potravin máme na skladech dostatek a pravidelně je doplňujeme na naše obchody. Krátkodobě se ale může stát, že některé produkty mohou být nedostupné,“ upozornilo vedení obchodu na Facebooku.

Relativně klidná sobota proběhla i ve vedlejším Albertu. Nejvíc byl aktuální boj s nákazou koronavirem poznat u lékárny. Zákazníci do ní vstupovali pouze po jednom, a byli vyzýváni k dodržování několika bezpečnostních opatření, aby nezvyšovali lékárníkům už tak zvýšené riziko nákazy. Například k minimálně půlmetrovému odstupu od výdejního pultu, nebo k bezkontaktním platbám. „Svůj mobil si prosím ovládejte sami, případně kód z receptu lékárníkovi nadiktujte. Lékárník nemůže brát do ruky váš mobil,“ uvedli farmaceuti.

Ve Family Centru vedle Kauflandu na Zelené louce byl otevřený například obchod s chovatelskými potřebami Super zoo. Zavřené byly naopak prodejny Kik nebo Sportissimo. V provozu ale zůstaly v Česku všechny e-shopy.

Vláda vyhlásila zavření marketů dnes ráno. Nechtěla, aby se lidé v době šíření koronaviru i nadále scházeli ve velkých obchodních centrech a restauracích. Prodej potravin, léků, drogerie a pohonných hmot zakázaný není. „Jedině takto zásadní omezení mohou šíření infekce na našem území zastavit. Ačkoliv to pro nás všechny není příjemné, jde o ochranu našeho zdraví,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň