Neděle

16. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Nakažených koronavirem je už 231 lidí. Vláda zvažuje karanténu

15. 3. 2020

page.Name
Šíření nákazy novým koronavirem se zatím nedaří zastavit. Dnes v poledne vystoupal v naší zemi počet nakažených už na 231. Vláda zvažuje, zda nevyhlásit v Česku karanténu. V diskusním pořadu televize Prima o tom informoval premiér Andrej Babiš.

Co přesně by celostátní karanténa znamenala, zatím není jasné. Ministři o tom právě nyní jednají. Zřejmým cílem ale je, co nejvíc omezit pohyb lidí. „Lidé musí zůstat doma! Jde nám o to, aby pouze chodili do práce a z práce domů,“ řekl Babiš na Primě. Jak přesně by to bylo s nákupy jídla a pití už ale neupřesnil.

V Královéhradeckém kraji je už osm potvrzených případů nakažení nemocí Covid-19. Šestadvacetiletá žena má bydliště v Pardubickém kraji, byla ale na návštěvě v Hradci Králové. Nebyla zatím hospitalizovaná, je domácí izolaci. „Byla v úzkém kontaktu s potvrzeným případem Covid-19 z Pardubického kraje,“ upřesnila mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Další případ v našem kraji byl zaznamenán u 21letého muže z Hradce Králové, který se před pár dny vrátil z lyžování v Rakousku. „Stav nevyžaduje hospitalizaci. Muž je v domácí izolaci, protiepidemická opatření byla nastavena,“ konstatovala Krejčí.

Podobně jako u něj se po návratu z hor projevilo onemocnění ještě u dalších čtyř lidí - dvou žen z Hradecka (italská Val Gardena) a dvou žen z Náchodska (Rakousko). Jeden nemocný (Američan) pochází z Rychnovska a další nakažený muž je z Náchodska. Z Trutnovska zatím není hlášený žádný případ.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler