Sobota

2. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

VIDEO: Krakonoš s rouškou aneb Jak jsme fotili titulku magazínu

31. 3. 2020

VIDEO: Krakonoš s rouškou aneb Jak jsme fotili titulku magazínu 0 snímků
Trutnovinky „šlapou“ na plné obrátky a již brzy se vám do rukou dostane nové číslo našeho magazínu. Vzhledem k současné situaci jsme v dubnovém vydání věnovali pozornost tématu, které momentálně ovlivňuje život každého z nás. Koronavirus. O čem konkrétně v magazínu píšeme, vám v tomto článku neprozradíme. Ale dozvíte se, jak vznikala titulní strana.

Jaký motiv na titulku? To je jasný, no přece rouška! A koho s ní vyfotit? No přece Krakonoše na kašně! Rozhodnutí v redakci bylo rychlé, stejně pak jako samotná akce. Den poté, co padl verdikt, že magazín zaměříme na Covid-19, jsme stáli (já a kolega Pavel, fotograf Miloš a grafik Michal) kolem páté hodiny odpoledne na prázdném náměstí a realizovali náš nápad.

Grafik Michal byl jako nejmladší pasován, do role lezce, aby Krakonošovi připevnil roušku na obličej. Zabralo mu to pár minut. Hlava strážce kašny je větší, ale naštěstí šňůrky od roušky byly dlouhé. Pak už si vzal slovo fotograf Miloš a začalo se fotit. Z několika úhlů. Krakonoše jsme i přisvítili blesky, aby snímky získaly trošku jiný nádech. Focení jsme měli domluvené s městskou policí, nicméně jedna z hlídek nás přijela přece jen z dálky zkontrolovat.

Za necelou půlhodinku jsme měli na náměstí „zkrámováno“ a rozešli jsme se domů. Ve firemním chatu pak ještě proběhlo hlasování o tom, jaká fotka se komu líbí. A výsledek? Ten uvidíte na konci videa.

 

Pro nedočkavé čtenáře budou dubnové Trutnovinky již od středy on-line k prohlédnutí na našem webu. Distribuce tištěného magazínu bude probíhat od pátku. A jelikož jsou některá tradiční odběrová místa zavřená, zřídili jsme operativně hned několik nových míst, kde si můžete magazíny vyzvednout. Jejich přehled přineseme v dalším článku.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek