Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

YogFest hor stejný i jiný. Nabídne i lekci, která nemá obdoby

6. 3. 2020

page.Name
Patříte mezi nadšence, kteří beznadějně propadli józe? Anebo jste zvědavci, kteří by si rádi vyzkoušeli první lekci? Ať tak či onak, máme pro vás, jako hlavní mediální partner akce, první informace, které se týkají druhého ročníku festivalu YogFest hor. Stejně jako při loňské premiéře se místem velké oslavy jógy stane Uffo, letos ovšem v pozdějším čase. Do kalendáře si poznamenejte datum 23. - 24. října.

„V červnu, kdy jsme festival pořádali poprvé, to už lidi láká více ven, takže pro letošek jsme zvolili podzim, kdy se naopak všichni vracíme do těch sálů a tělocvičen,“ vysvětlila pořadatelka festivalu Ilona Limberská, proč došlo k posunutí termínu.

Z nového datumu akce je na první pohled patrná i další změna. Loňský ročník byl totiž jednodenní, letošní YogFest hor bude rozložený do dvou dnů. „Už v pátek večer proběhne jeden velmi zajímavý workshop a meditace,“ nastínila majitelka zdejšího studia Sádhana yoga na Krakonošově náměstí, kde se také odehrává část festivalového programu. Ten bude opět svou náplní pestrý a sestavený pro každého bez rozdílu a věku a schopností.

„Opět máme domluvené super lektory, kteří u nás patří mezi špičky. Ale budou zase úplně jiní, než jaké jsme tady měli. To proto, abychom ukázali, jak různorodá je škála jógových stylů. Opět chceme představit jógu ve více formátech, aby si lidé udělali vlastní názor a našli si tu svoji lekci, která je nejvíc přitahuje a baví,“ prozradila Ilona Limberská s tím, že chystají i lekci jógy, která na festivalech nemá obdoby. „Protože je náročná a málokdo do toho jde,“ podotkla a dodala, že zatím jde o překvapení.

Nedílnou součástí programu budou samozřejmě také zajímavé přednášky - například o astrologii, fasciální józe a jedna z besed se třeba připravuje na téma Emoce - nemoce. Změna oproti loňsku bude v tom, že na přednášky může kdokoliv, aniž by musel mít koupenou festivalovou vstupenku. „Loni jsme naráželi na to, že někteří lidé neměli zájem o cvičení, ale chtěli si pouze poslechnout přednášku, což nešlo. Takže letos jsme to vymysleli tak, že kdo bude chtít na přednášku, nebude muset platit festivalovou vstupenku, ale koupí si jen lístek na přednášku,“ uvedla Ilona Limberská, která festival pořádá s Veronikou Tomko.

Cena festivalové vstupenky ještě není stanovena, jelikož se aktuálně finišuje s programem. Ve chvíli, kdy bude hotový, půjdou vstupenky do prodeje, což by prý mohlo být někdy během dubna. Loni ke vstupence účastníci festivalu dostávali jako dárek cvičící podložku. Jaký dárek bude letos, to si zatím pořadatelka YogFestu hor ponechala v tajnosti a že příště prozradí i něco o charitativní části festivalu.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Pavlina Martin Photography, Jan Bartoš