Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Z Luční boudy přivezli seniorům balíčky na pozvednutí nálady

24. 3. 2020

Z Luční boudy přivezli seniorům balíčky na pozvednutí nálady 16 snímků
Rouška, která je aktuálně nedostatkovým zbožím a potřebuje ji každý. Čerstvý koláč, ráno vytažený z pece. Hrací karty na zabavení a k tomu jednoho „lahváče“ Paroháče, polotmavé dvanáctky z malého pivovaru na Luční boudě. A právě odsud tohle všechno (krát padesát) přivezla v pondělí dopoledne Klára Sovová, majitelka proslulé krkonošské chaty, obyvatelům pečovatelského domu v Dělnické ulici v Trutnově.

„Jsou to balíčky na povzbuzení dobré nálady, protože si myslím, že při těchto současných opatřeních tady musí být seniorům poměrně smutno, když je nemohou navštívit jejich děti a vnoučata,“ sdělila podnikatelka z hor, co jí přivedlo na myšlenku v době koronavirové obdarovat nejohroženější skupinu v populaci.

Když s nápadem oslovila ředitele Pečovatelské služby Trutnov Romana Bélu, tak ten samozřejmě neprotestoval. „Jsem strašně rád, že paní Sovová připravila takovéto balíčky. Je vidět, že jsou udělané tak, že se nad nimi přemýšlelo, když se chystali,“ velmi kvitoval tento dobrosrdečný počin. Nestává se to prý často, že by dostávali podobné balíčky. „Teď se ale objevují i další lidé, kterým situace není lhostejná. V neděli mě dokonce kontaktovali fanoušci fotbalových klubů a chystají pro nás také něco. Předběžně jsme se bavili o vitamínech. Je to velmi milé a je vidět, že lidé nejsou sobci a myslí i na ostatní,“ potěšilo Romana Bélu.

Klára Sovová se svým personálem vytvořila pro jeho klienty padesát balíčků. Když se však prý akce osvědčí a bude zájem, jsou připraveni vyrobit další. „Je nás hodně, logisticky to pro nás nebylo těžké zvládnout. A doufám, že se nám aspoň u někoho podaří zvednout náladu, protože, jak se říká, dobrá nálada je půl zdraví,“ usmála se Sovová. „Uvidíme ale také, jak dlouho bude karanténa trvat. Přijde mi, že informace, které nyní dostáváme, jsou takové nedostatečné. Vláda už asi tuší, ale my ostatní obyvatelé nevíme,“ nechala se slyšet.

Majitelka Luční boudy ovšem v pondělí dopoledne neobdarovala pouze seniory, ale dobroty dostali i vojáci, kteří momentálně pomáhají hlídat česko-polské hranice. A jelikož jsou ubytovaní v Trutnově a do pečovatelského domu jezdí prát prádlo, proběhlo předávání ve stejnou dobu. Přepravky s pivem a koláči se tak překládaly i do armádního vozu.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto, video: Miloš Šálek