Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Zavřené školy chod nemocnice neohrožují, tvrdí holding

12. 3. 2020

page.Name
Výjimečná situace vyvolaná šířením nového koronaviru a následným zavřením škol zatím nemá vliv na chod trutnovské nemocnice. V dnes zveřejněné tiskové zprávě to tvrdí čelní představitelé krajského zdravotnictví, pod které zdejší špitál spadá.

Mezi lékaři a sestrami trutnovské nemocnice je řada rodičů, kteří musí po uzavření škol zabezpečit péči o dítě. Zatím to ale nemělo na provoz špitálu zásadní vliv. Například řada sester řešila situaci výměnou směn, nebo se pokusily nechat děti u příbuzných. Situace se ale může změnit.

"Trutnovská nemocnice zvažuje variantu skupinového hlídání dětí,“ potvrdila Ivana Urešová, předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradec­kého kraje, pod který zdejší špitál patří.

Aktuálně nemocnice omezuje provoz ortopedických ambulancí, kde z důvodu nepřítomnosti jedné sestry bude v provozu jedna ambulance ze dvou a tím se omezí počet vyšetřených ambulantních pacientů. Při delší uzavírce škol by také mohlo dojít k omezení rehabilitace z důvodu nepřítomnosti několika fyzioterapeutů a sester.

Nepříjemnou situaci můžou částečně zmírnit studenti zdravotnických škol. "Nemocnice aktuálně inzerují nabídky práce sanitáře nebo ošetřovatele formou brigády všem studentům zdravotnických oborů," zdůraznila Ivana Urešová.

Nejmenší z krajských nemocnic v sousedním Dvoře Králové nad Labem aktuálně nemá v souvislosti se zavřenými školami žádné větší personální problémy. Provoz je tam tedy zachován v běžném režimu. V Jičíně nedostatek sester omezuje provoz kardiologie.

(pac, tz-chy)
pavel@trutnovinky.cz