Pondělí

27. května 2024

Nyní

15°

Zítra

14°

Svátek má

Autostyl předal strážníkům novou služební čtyřkolku

2. 6. 2020 Komerční sdělení

Autostyl předal strážníkům novou služební čtyřkolku 0 snímků
Výkonný, přitom ekologický a hospodárný. Takový je nejnovější služební vůz Městské policie v Trutnově - Toyota RAV4 Hybrid. Moderní čtyřkolku včera strážníci slavnostně převzali od společnosti Autostyl.
Plně hybridní SUV se špičkovou technologiía pohonem čtyřikrát čtyři výrazně zvýší kvalitu vozového parku policistů. "Automobil považujeme za jeden z nejzdařilejších, co se týká pohonu. Má benzinový motor plus dva elektromotory o celkovém výkonu 222 koní," uvedl majitel společnosti Autostyl Jan Kranát.

Hybrid má baterie a rekuperační jednotku, sám se za jízdy dobíjí, takže není závislý jen na dobíjecí infrastruktuře. Až 70% jízdy zvládne na elektromotor, je tedy velmi úsporný. Umí také zabrat. Strážníkům tak dobře poslouží jak ve městě, tak i při kontrolních jízdách do Krkonoš. "Když je potřeba, auto je velmi výkonné. V běžném provozu je ale ekologické a hospodárné," zdůraznil Jan Kranát.

Městská policie tak získala do svého vozového parku sice velké, ale provozně levné auto. Podobné si nedávno pořídili strážníci v Jaroměři, a spotřeba pohonných hmot se jim snížila až na polovinu. "Chtěli jsme moderní auto, šetrné k životnímu prostředí a s přijatelnou spotřebou. Hybrid RAV4 to splňuje," ocenil velitel trutnovských strážníků Radek Svoboda.

Na nákup vozu za 1 milion a 93 tisíc korun získala Městská policie v Trutnově zhruba čtvrtmilionovou dotaci. Také díky tomu mohla po čtrnácti letech vyměnit Toyotu Hilux za novou Toyotu RAV4 Hybrid. "Je to další krok k ekologizaci dopravy v našem městě. Toyota je spolehlivá značka, kombinace elektra s klasickým palivem je vhodná," prohlásil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Trutnovská firma Autostyl patří mezi tradiční dodavatele vozů pro trutnovskou městskou policii. Na trhu působí již 28 let. Je nejen autorizovaným partnerem Toyota, ale také Škoda Auto a Peugeotu. Showroom Toyota získal několik ocenění, např. 1.místo v kategorii Nejvyšší podíl na trhu za fleet či Nejlepší obchodník v kategorii lehkých užitkových vozů. Prodává nové i ojeté vozy, originální díly a příslušenství, provozuje servis a pneuservis. Půjčuje také auta.

AUTOSTYL a. s.
Horská 579​
541 01 Trutnov​
www.autostyl.eu