Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Dárcovský projekt má pomoci získat školní maringotky

12. 6. 2020

page.Name
Na internetovém portálu Darujme.cz aktuálně probíhá finanční sbírka pro trutnovské třídy Montessori při ZŠ Náchodská v Poříčí. Jedná se o projekt Třída na kolečkách - maringotky pro školu venku. Spolek chce z vybraných peněz na nedalekém hektarovém pozemku, který je nyní zcela prázdný, vytvořit nové místo pro vzdělávání, tvoření a setkávání.

„Abychom s dětmi pozemek mohli připravit a celoročně používat pro výuku i plánované komunitní aktivity, potřebujeme pořídit odpovídající zázemí,“ hlásí tým Montessori Trutnov. Toto zázemí mají představovat dvě maringotky (případně kontejnerové buňky). Jedna by byla potřeba ve výborném stavu k výuce již od letošního září, druhou by si žáci sami do použitelného stavu teprve proměnili.

Získat peníze na vybudování zázemí má pomoci dárcovská kampaň, která na Motýlí zahradě podpoří vznik adekvátního prostředí pro výuku. Momentálně je vybrána zhruba čtvrtina peněz z požadované částky 180 tisíc korun. Více o projektu se dozvíte na Darujme.cz, kde můžete přispět. Čas na vybrání finální částky je do konce června.

 

Třídy s programem Montessori fungují v Trutnově druhým rokem a od nového školního roku se rozrostou poprvé o třetí trojročí. V tomto trojročí (7. - 9. třída) se děti zapojují prakticky do života kolem sebe. Cílem je propojit intelektuální práci ve škole, praktické činnosti mimo školu a práci pro komunitu.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: www.montessoritrutnov.cz, www.darujme.cz